Na Poháru předsedy SÚS nachytali závodníci 11 metráků ryb!

Pohár předsedy SÚS, který se konal v sobotu (28. 4.) na novém rybníce Stržený u Milína, který oficiálně bude otevřený zítra 1. 5., posunul laťku závodů zase o něco výš. Tedy o dost, závody totiž byly skvělé.

Přijelo nakonec 139 závodníků téměř z celých Čech, kteří během čtyř hodin nalovili 11 metráků ryb!!!, takže se rozhodně nikdo nenudil.

Závody se pořádaly pod záštitou ministra zemědělství ČR Ing. Jiřího Milka.

Od šesti hodin byla zahájena prezentace a losování míst, kdy každý účastník si vylosoval jen jedno lovné místo na celý závod. Byla vyhrazena i dvě lovná místa pro handicapované rybáře.

Přesně v 8.00 hod. byl ředitelem závodů Radkem Zahrádkou Pohár předsedy SÚS zahájený a v pravé poledne ukončený.

Ryby během soutěžení spolupracovaly na jedničku, nejčastějšími úlovky byli kapr, amur, lín, cejn, plotice

Ze 139 účastníků byli i dva handicapovaní rybáři, přičemž kladrubský Jan Seidl dosáhl obrovského úspěchu a skončil na 4. místě s nádherným výsledkem téměř 35 kg nachytaných ryb.

Prvních třicet umístěných si vybíralo cenu, navíc první tři závodníci kromě pohárů získali i poukazy na odběr celosvazových povolenek zdarma na příští rok, odměněny byly i první tři nejúspěšnější ženské závodnice. Hlavní cenou byl rybářský člun v hodnotě 9 000 Kč, dále pak rybářský bivak v hodnotě 7 000 Kč a rybářské lehátko v hodnotě 4 000 Kč.

Pohár předsedy zůstal tentokrát doma, ve středních Čechách, když si celkové vítězství odnesl Vladimír Vrla z MO Mladá Boleslav, druhý skončil Roman Dydňanský z MO Vrbno a třetí Luboš Borovka MO Vodňany.

„Já jsem ze závodů nadšený a upřímně mě hřejí u srdce i ohlasy samotných závodníků. Je to vždy velký kus práce dát to dohromady, ale ve výsledku to stojí za to. Chtěl bych poděkovat všem svým spolupracovníkům, Radkovi Zahrádkovi, Milanu Štěpničkovi a Jirkovi Eichlerovi, který se 24 hodin staral o občerstvení a pitný režim soutěžících i pořadatelů, Mirce Náglové za nádherné kytice pro ženskou kategorii, klukům z MO Rožmitál, kteří celý náš nový rybník připravili a odvedli tu kus pořádné práce, kolegům z MO Kladruby za pomoc při vlastní organizaci závodů. Velký dík pak patří společnosti Maso Třebovle rodiny Štěpničků, kteří jsou naším velkým a trvalým partnerem nejenom těchto závodů, ale i těch dětských,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

Toho mrzelo pouze to, že rezervaci si udělalo 150 lidí a 11 jich pak nepřijelo, přitom ještě během týdne před závody se hlásilo dalších 30 zájemců, kteří, kdyby se dotyční omluvili a svoji rezervaci zrušili, je mohli nahradit.

Jenže tyto závody již tradičně zcela neoficiálně začínají v pátek, den před závodem, kdy na místo přijíždí funkcionáři výboru SÚS, aby se setkali se zájemci a podebatovali, co je v našem ÚS třeba zlepšit. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy na toto setkání dorazilo přes 30 závodníků a funkcionářů z MO, kteří společně poseděli a na Strženém přespali, i když se toho tedy moc nenaspalo, debata se protáhla do brzkých ranních hodin.

Pohár předsedy SÚS – výsledky 2018

„Bylo to fajn a sázka na rybník Stržený se ukázala jako skvělá, Je to nádherný rybník a pokud budeme tyto závody pořádat i příští rok, pak rozhodně zase zde. Už teď je jisté, že Stržený bude pařit mezi chlouby našeho územního svazu,“ dodal Dušan Hýbner.

Všem, kteří se jakkoli na závodech podíleli, i těm kteří přijeli závodit nebo se jen podívat, popovídat ještě jednou děkujeme.

Redakce SÚS