MS handicapovaných rybářů v Chorvatsku – 1.

První zpráva z MS handicapovaných rybářů z Chorvatska:

Reprezentace České republiky se pod záštitou Českého rybářského svazu v pondělních ranních hodinách přesunula do dějiště MS, které se koná v Chorvatsku na jednom z kanálů řeky Muri ve vesnici Podturen.

Cesta probíhala bez sebemenších problémů a k večeru jsme se ubytovali v hotelu Life Class Terme v městečku Sveti Martin.

Trenér reprezentace Vladimír Vyslyšel byl již v odpoledních hodinách s asistenty handicapovaných rybářů prozkoumat závodní úsek a hned po příjezdu jsme společně začali ladit taktiku na první tréninkový den. Po vydatné snídani a meetingu kapitánů, kde jsme si vylosovali tréninkové úseky, jsme se přesunuli na lovná místa a počala alchymie v míchání krmných směsí a výběru návnad, které, pokud se osvědčí, využijeme na víkendové závodní dny.

Celý den panovalo vruče vrijeme, kdy teplota šplhala k 35 st. celsia. Po několikahodinovém snažení musíme konstatovat, že zdejší podmínky budou na úlovek opět velice chudé, tak jako v loňském roce v Srbsku a budou rozhodovat gramy nachytané ryby.

Po večeři a koupeli v místních bazénech nás nezaskočila ani vydatná bouřka a intenzívně jsme pracovali na přípravách pro druhý tréninkový den. Trenér jasně určil způsob techniky lovu a asistenti do nočních hodin připravovali nádobíčko…přejeme všem dobrou noc, zasíláme pár aktuálních fotografií a v nejbližší době očekávejte další info z MS českého teamu. Držte nám prosím palce!

Tomáš Kučera a Jan Porhansl, předseda a hospodář MO Kladruby