Kotyho memoriál na Blanici

Dne 29. října 2016 se v brzkých ranních hodinách sešla u řeky Blanice početná skupina rybářů, kteří přijeli i ze vzdálených koutů České republiky, aby se zúčastnili závodu Kotyho memoriál.

Koty4Tento závod pořádala MO Vlašim, aby společně s mnoha dalšími přáteli z rybářského cechu, uctila památku zesnulého kamaráda, výborného rybáře, závodníka a především výborného člověka Petra Kotoučka, který tragicky zahynul v minulém roce. Petrovu památku přijelo do Vlašimi uctít celkem 20 závodníků.

Závod odstartoval v 8.00 hodin. Zkušení závodníci i nově příchozí se snažili přelstít ryby v řece Blanici, které vlivem studeného a Koty5proměnlivého počasí, nebyly v takové kondici, jako v teplých letních měsících. Přeci jen se ale některé ryby podařilo nalovit a ti nejzkušenější se mohli pochlubit i velmi hezkými úlovky. Například paní Ivana Leitlová ulovila krásného candáta o délce 55,5 centimetru!

V 10.30 skončila první část závodu a závodníci se přesunuli k obědu, aby doplnili síly na odpolední kolo, které obvykle bývá velmi náročné. Koty1Po dobrém obědě a odpočinku se závodníci v dobré náladě přesunuli zpět na břeh řeky Blanice a odpolední část závodu mohla začít. I slabě svítící slunce přimělo ryby k větší aktivitě a úlovky nenechaly na sebe dlouho čekat. Za obě kola bylo uloveno celkem 62 ryb!

V 15.30 byl závod ukončen a závodníci se sešli k vyhlášení konečných výsledků, které v případě toho závodu nebyly ani tak Koty3důležité. Účastníci Kotyho memoriálu nepřišli na tento závod poměřovat své síly, ale především se sejít v dobré náladě a uctít památku zesnulého kamaráda Petra Kotoučka a to bylo naplněno.

Nejlepší závodnici byli i tak oceněni hodnotnými cenami, které si odneslo prvních deset nejlepších závodníků a svou cenu dostal i závodník s největší ulovenou rybou závodu.

Koty2Vítězem Kotyho memoriálu se stal vlašimský Zdeněk Hoffman. Na druhém místě se umístil Pavel Pánek z Poděbrad a třetí pozici obsadil Miroslav Leitl z Holýšova.

Cenu za největší rybu získala paní Ivana Leitlová s úlovkem candáta 55 centimetrů. Všem vítězům gratulujeme a budeme se těšit i v dalším roce, kdy společně zavzpomínáme na Péťu Kotoučka.

Kotyho memorial_2016

Za MO VLAŠIM