24hodinový závod v Kladrubech vyhrál Zahrádka

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby,

20170812_090336chtěli bychom Vás již tradičně informovat o vrcholném rybářském závodě sezóny místní organizace Kladruby, kterým byl již pátý ročník 24hodinového závodu. Závodního maratónu konaného ve dnech 11. – 12. srpna 2017 se na nádrži Záhorská účastnilo jedenatřicet vytrvalců především z řad kladrubské organizace. Přivítali jsme též několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují. Velkou radost nám udělala přítomnost vedoucího LRU ČRS v plavané a hospodáře MO Mladá Boleslav Radka Zahrádky, který se aktivně závodu účastnil a dalších významných osobností, kteří svou přítomností prohloubili prestiž těchto závodů. Zde bychom rádi jmenovali manažera výstavy For Fishing pana Michala Sedláčka a zástupce společnosti Timár Mix pana Pavla Chalupu.

20170812_090827Závodům předcházely několikadenní přípravy, kdy kladrubští členové, důkladně posekali a upravili revír, zajistili občerstvení, poháry, ceny a veškeré nezbytnosti pro bezproblémový průběh závodu. Páteční odpoledne však pro pořadatele přineslo také jednu zkoušku trpělivosti a připravenosti, kdy na revír sv. Petr poslal dvouhodinovou průtrž mračen, během které napršelo asi 10 cm vody a všichni se museli s tímto přísunem vypořádat…vše se nakonec zvládlo a s menším zpožděním mohli kladrubští hospodáři Jan Porhansl a Tomáš Kučera zahájit prezentaci a losování lovných míst.

DSC03276V 19 hodin, po zakrmení lovných míst, tak dle plánu začal samotný závod. Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. Závodníci volili převážně plavanou, feeder a položenou. V úlovcích tentokráte dominovali perlíni a plotice, druhé místo obsáhl kapr a krásnou výjimkou bylo opět ulovení dvou kusů úhoře. Počasí, ač chladnější, bylo během závodu již přijatelné.

DSC03350Po celou dobu konání závodu bylo pro všechny účastníky připraveno občerstvení jak od našich partnerů z pitného režimu, kterými jsou společnosti Kofola a Pivovar Benešov, tak ze skvostných pochutin, které nám zajišťuje Maso Třebovle, Pekárna Turek a Restaurace u Piškota. Tradičně se grilovaly klobásy, vepřové steaky a došlo i na podávání uzených ulovených ryb a pikantních cigár z udírny. Časně ráno uvítali všichni soutěžící horkou dršťkovou polévku, která přišla velmi vhod, svačinu obstarala tlačenka a k obědu kladrubští pomocníci roznášeli každému ze závodníků výtečný hovězí gulášek.

DSC03317Pět minut před devatenáctou hodinou upozornil signál, že se závod schyluje ke konci a přesně po 24hodinách byl v 19 hodin opět výstřelem závod ukončen. Poslušně všichni sbalili své rybářské náčiní, uklidili svá místa a odebrali se na večeři, ke které se tradičně podávalo v lorně pečené pikantní vepřové maso na zelenině. Naši hospodáři využili této doby k sečtení a vyhodnocení všech úlovků. Závodníci současně pod pergolou diskutovali o svých dojmech ze závodu a očekávali konečné vyhlášení výsledků.

DSC03508Nejdříve byla vyhlášena nejlepší rybářka, kterou se stala Gabriela Tauberová, s celkovou délkou 298 cm nachytaných ryb, která se tímto výkonem umístila na celkovém 4. místě. Byla oceněna pohárem, diplomem a hodnotnou cenou, stejně tak jako Eliška Havlová, která vyhrála cenu za největší ulovenou rybu, kdy zdolala kapra délky 58 cm.

Následovalo vyhlášení a ocenění těch nejlepších deseti závodníků. První místo získal se 794 body a profesorským přístupem Radek Zahrádka z MO Mladá Boleslav, který pokořil 199 kusů ryb. Obdržel pohár, diplom DSC03537a jednu z věcných cen od společností Tropic Liberec, Sänger, Fox, Delphin, Karel Nikl a další, které handicapovaným rybářům zajistily ceny na všech výherních místech, za což jim patří velký dík. Navíc vítěz závodu získal cenu od hlavního sponzora závodu www.ebro-rybolov.com, čímž je týdenní pobyt ve španělském Escatrónu spojený s rybolovem na řece Ebro. Pan Zahrádka tuto cenu po vzoru loňského vítěze ihned po vyhlášení vítězů věnoval do aukce. Pobyt byl vydražen jedním ze členů kladrubských rybářů a výtěžek bude využit na podporu zázemí pro handicapované rybáře. Na druhém místě se umístil vozíčkář Petr Svatoš z MO Kladruby, který aspiruje na člena reprezentace, s celkovým počtem 651 bodů a 89 nachytaných ryb. Třetí místo získal letošní velmi platný asistent na Mistrovství světa handicapovaných rybářů v Srbsku, pardubický Bořivoj Zíma se 428 body.

DSC03567Výsledková listina 24 hodinové závody 2017

Užijte si zbytek léta, přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská.

Petrův zdar Vám přejí

Jan Porhansl a Tomáš Kučera, hospodář a zástupce hospodáře MO Kladruby

20170812_093115 DSC03245 DSC03252 DSC03309 DSC03358 DSC03375 DSC03459 20170812_091006