Děti z Uhlířských Janovic slovily dva rybníčky tit

publikováno: 23.04.2024

V neděli (31. 3.) si děti z rybářského kroužku “Aniťuk” v Uhlířských Janovicích přivstaly, aby provedly svůj první, úplně samostatný výlov a to dvou výukových rybníčků v městském parku.

Pod vedením vedoucích pánů Karla Krincwayga, Jiřího Jirsy a rybářského hospodáře Jakuba Heřmánka, kteří připravili dětem podmínky pro výlov, zvládli slovit mladí rybáři celkem 1 000 kusů ročních okounů a 130 kusů třílých línů. Dětem se akce líbila a svěřených úkolů se úspěšně zhostily.

V současnosti se členové našeho kroužku už pravidelně účastní všech výlovů. Jen letos to byl výlov rybníka Holoubek a výlov koupaliště. V obou případech hrály děti důležitou roli.

Budoucnost rybářského spolku je v Uhlířských Janovicích tedy zajištěna!

Závěrem děkujeme pánům Janu Levorovi, Ondrovi Bartákovi a Tomáši Doudovi za vydatnou pomoc.

Karel Krincwayg, vedoucí RK