Závody O pohár předsedy SÚS se vydařily

IMG_9086

Za časných ranních hodin se v sobotu 21. 5. 2016 začaly do Bohutína u Příbrami sjíždět děti z celého Středočeského kraje. Na zdejším rybníku Pecovák se konal II. ročník dětského závodu „O pohár předsedy SÚS“, na jehož přípravě se kromě Středočeského územního svazu podílely i MO Příbram, MO Čelákovice, MO Rožmitál pod Třemšínem, MO Zeleneč.

IMG_8583Krátce před osmou je na prezenční listina zapsáno 65 dětí. V 8 hodin je odstartováno a děti začínají lovit. První rybky nedají na sebe dlouho čekat a připravení rozhodčí mají na pilno.

Většinu úlovků tvoří bílá ryba a cejn, kapři se chytají v krajních úsecích. Počasí je nádherné, stejně jako připravený revír a zázemí kolem něj. Děti mají vše, co si mohou přát. Účast je ale bohužel mnohem nižší než se předpokládalo, vždyť na IMG_8912rezervacích bylo nahlášeno přes 85 závodníků. Ti, kteří dorazili, zaslouží velký obdiv a poděkování, vždyť přijeli i ze vzdálenějších MO jako organizované zájezdy  – MO Čelákovice, Bělá pod Bezdězem, MO Čáslav – děkujeme.

Ukazuje se, že bez větší součinnosti s rodiči či vedoucími kroužků, kteří je mohou na závody přivézt, to nepůjde.

1_IMG_8847Nakonec se závodů zúčastnilo 11 MO sdružených v SÚS – Kozárovice, Příbram, Slaný, Sedlčany, Bělá, Březnice, Rožmitál, Čáslav, Vlašim, Čelákovice, Mnichovo Hradiště, dále pak i z jiných krajů – např. Žatec, atd.

V poločase se nejvíce dařilo Karlu Mrázkovi z Mirovic s 9 915 body, druhý byl Petr Poláček z Příbrami s 8 002 body a třetí místo držel Jakub Kocáb ze Svémyslice – 6 635 bodů.

IMG_8611O přestávce přišla k chuti zasloužená svačina, podávala se pizza, klobásy, točila se malinovka.

Druhý poločas vyšel na jedničku Petru Poláčkovi, který chytal úžasně, a nakonec se radoval i z vítězství s krásným počtem 36 085 bodů. Na druhé místo klesl Mrázek (12 645 bodů) a třetí příčku uhájil Kocáb (9 455 bodů).

Nejlepší ocenili předseda SÚS Dušan Hýbner, jednatel SÚS Pavel Horáček, 1. místostarostka Bc. Alena Ženíšková, starosta Bohutína Jaroslav Turek a předseda MO Příbram Jaroslav Hadrava.

IMG_9054Ceny byly nachystány pro všechny závodníky, kteří si donesli i pamětní medaile. Došlo rovněž na losování závodních lístků o dalších 25 cen a pět územních povolenek.

Opravdu velké poděkování patří členům MO Příbram za krásně připravený revír, zvláště pak Aleně Doležalové, Petru Doležalovi a Petru Poláčkovi, členům MO Rožmitál pod Třemšínem za obrovskou IMG_9061pomoc s vlastním chodem závodů a přípravách zázemí, zvláště Dominiku Pazderníkovi (za motospojku), členům MO Zeleneč za technickou pomoc, odboru mládeže SÚS v čele s jeho vedoucím Jiřím Eichlerem za to, že závody byly skutečnou rybářskou show a děti byly šťastné.

IMG_9071Opomenout nemůžeme ani naše hlavní sponzory, kterým velmi děkujeme: Středočeský kraj, Město Příbram, Obec Bohutín, SÚS, Mivardi.cz, GarantBaits.cz, Promat s.r.o, Rožmitál pod Třemšínem, Maso Třebovle.

„Jsem nadšený, závody byly naprosto skvělé. Před rokem, když byly u nás v Bělé, nám říkali, že jsme nasadili laťku hodně vysoko, ale s potěšením musím uznat, že tady byla ještě překonána. Je vidět, že umíme dětem připravit krásný zážitek, je to jen a jen o zapálených a pracovitých lidech. I účastníci z jiných krajů mluvili o závodech neskutečně pozitivně,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner. „Účast zatím ukazuje, že to bude běh na dlouhou trať, než ji budeme mít takovou, jakou si přejeme. Ale jdeme dál a už se teď se těšíme na další ročník,“ dodal předseda.

Výsledková listina I. část Scan_20160521_221140 Scan_20160521_221419

IMG_8676 IMG_8721 IMG_8746 IMG_8754 IMG_8838 IMG_8883 IMG_8927 IMG_8947 IMG_9065 IMG_9066 IMG_9085