Výsledky 1. ligy v plavané

O víkendu ve dnech 15. – 16. 9. proběhlo na Mělníku závěrečné 4. kolo LRU v plavané, ve kterém se rozhodovalo o vítězích i sestupujících z nejvyšší soutěže.

Po pátečním tréninku bylo zřejmé, že ryby opravdu berou a jsou při chuti. Počasí nám po celý víkend přálo, avšak samotný závod ještě předčil očekávání nad množstvím ulovených ryb.

Sobotní vítězové sektorů

A Ladislav Konopásek, RSK Pardubice, 41870 g
 B František Hanáček, RS Crazy Boys Hustopeče, 33290 g
 C Josef Konopásek, RSK Pardubice, 40485 g
 D Radek Hron, RS Crazy Boys Hustopeče, 37670 g

V neděli však závod gradoval a posunul tak ulovené váhy ryb ještě výše.

Nedělní vítězové sektorů

A Radek Hron, RS Crazy Boys Hustopeče, 43020 g
B Ladislav Konopásek, RSK Pardubice, 41230 g
C Aleš Flanderka, MO Kolín, 51130 g
D Josef Konopásek, RSK Pardubice, 61190 g – nový rekord úseku!

3.místo MO Kolín RIVE, součet umístění 39

Celkové umístění na stupních vítězů bylo dramatické až do poslední chvíle. O vítězi celého ročníku 2018 rozhodlo až vážení posledního závodníka. Pardubice, ani po dvou jedničkách Pepi a Ládi Konopáska, neobhájily loňské vítězství a prohrály s Crazy Boys o jeden bod! Na třetím místě se po velmi dobrém závěru umístil Kolín.

1. liga 2018 4.kolo výsledky

Závod byl velmi pestrý i vzhledem na druhy ulovených ryb. K běžných druhům ryb cejnového pásma jako např. Cejn velký, Cejnek malý, Plotice obecná, Podoustev říční, byly k vidění i krásní jeseni, tloušti a další.

Všichni závodníci prokázali velkou kvalitu, když na tomto krásně zarybněném úseku celkem nalovili neuvěřitelných 2785,75 kg, což činí průměr na závodníka 29,018 kg ulovených ryb za čtyři hodiny.Všechny ryby byly samozřejmě nepoškozené vráceny zpět do vody.

Ještě jednou bych chtěl pogratulovat vítězům a poděkovat všem zúčastněným za férový závod. Zvláštní poděkování patří Romanovi Pokornému za pomoc s losováním a se zpracováním výsledků.

Závěrem také děkujeme Středočeskému územnímu svazu a místní organizaci Mělník za podporu v celém roce 2018.