Výborní Středočeši na Mistrovství ČR v RT žáků a juniorů, vybojovali 9 medailí

O víkendu 9. – 11. 6. 2017 se konalo Mistrovství ČR žáků a juniorů v RT v Pelhřimově. Šampionátu se celkem zúčastnilo 75 závodníků – 31 žáků, 14 žákyň, 21 juniorů a 9 juniorek. Středočeský územní svaz reprezentovali junioři Václav Calta, Vojtěch Burda, žáci Tobias Kočkár a Martin Kulhavý a družstvo dívek závodilo ve složení Lucie Hodíková a Tereza Tůmová, která startovala jako náhradnice za Amálii Ungrovou.

VaclavStředočeši si vedli výborně a z mistrovství republiky přivezli 2 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile. O ně se zasloužili:

družstvo chlapců, které na tomto mistrovství zužitkovalo přípravu, jež absolvovalo v průběhu letošního roku, ale i v letech minulých a v celkovém pořadí družstev obsadili krásné 2. místo;
– v jednotlivcích se nejlépe dařilo Václavu Caltovi, ten získal zlato v disciplínách muška skish a zátěž skish, v celkovém pořadí juniorů v pětiboji obsadil místo druhé;
– junior Vojtěch Burda byl stříbrný v disciplíně zátěž skish;
Martin Kulhavý skončil v disciplině muška dálka po finálovém rozhozu druhý a v disciplíně muška skish třetí
Rt micr– nejmladší z chlapců Tobias Kočkár ukázal svoje kvality v disciplíně zátěž dálka a vybojoval ve finále krásné třetí místo;
– v celkovém pořadí žáků si Martin Kulhavý odvezl bronzovou medaili, ale i Tobias Kočkár zazářil a obsadil místo čtvrté jen o necelý jeden bod za Martinem.

Toto mistrovství uzavřelo sérii nominačních závodů na mistrovství světa juniorů, které se koná letos v Bratislavě od 20. do 23. 7. 2017 a svými výkony si nominaci vybojoval Václav Calta. Toho ještě čeká tento víkend RTmistrovství ČR seniorů společně s Tomášem Spáčilem. Dále pak začátkem července absolvují Vašek a Tobias Kočkár mistrovství Slovenska.

Mistrovství ČR v RT bylo velmi dobře připraveno, probíhalo v přátelském duchu a závodu přálo i počasí. Organizátoři z MO Pelhřimov si zaslouží poděkování.