V Národním kole Zlaté udice Středočeši šestí

Od pátku 23. 6. do neděle 25. 6. 2017 proběhlo Národní kolo Zlaté udice, které v letošním roce uspořádal Moravskoslezský územní svaz, v Šilhéřovicích. Ještě před začátkem letošního národního kola se projevilo to, o čem se už dlouhou dobu mluví, a to nedostatek kvalitních vedoucích. Z toho důvodu nemohli přijet děti ze Severočeského územního svazu, které se na soutěž připravovaly a kterým na poslední chvíli odpadli dva vedoucí. Proto se soutěže zúčastnilo pouze 7 územních svazů.

IMG_2241Národní kolo je vyvrcholením této všestranné soutěže a jednotlivé ÚS zde reprezentují družstva ve složení 4 žáci, jedna žákyně a jeden junior, kteří se kvalifikovali přes místní, okresní a územní kola až do kola národního. Soutěž má dlouholetou tradici a všichni, kdo jí prošli, vědí, jak náročná, ale také krásná, a to především svou všestranností.

IMG_2236Závodníci zde soutěží ve znalostech, LRU plavané a v RT v pětiboji. Škoda jen že nám v letošním roce nebyl umožněn trénink LRU na závodním úseku, což jsme se dozvěděli až na místě a kvůli kterému jsme vyjížděli na Moravu v brzkých ranních hodinách.

IMG_2247Středočeský územní svaz v letošním roce reprezentovali žáci Suchý Eduard (MO Mladá Boleslav), Vokáč Štěpán (MO Mladá Boleslav), Jan Linhart (MO Mladá Boleslav) a Martin Kulhavý (MO Hořovice – RT Zaječov). V žákyních pak soutěžila Tereza Tůmová (MO Sedlčany) a v juniorech Burda Vojtěch (MO Sedlčany).

Celá soutěž byla zahájena přivítáním přítomných ze strany pořadatelů a významných hostů. Poté se již začalo závodit a soutěžící předváděli svůj um a znalosti. Soutěž začala v pátek znalostmi, v sobotu se poté chytaly dva závody v LRU a byla zakončena nedělním pětibojem v RT.

IMG_2248Bohužel, naše družstvo již druhým rokem na nejlepší družstva ztrácí, a to ve všech disciplínách, což je důvod k zamyšlení pro OM SÚS jak pozvednout úroveň našeho družstva, aby se vrátilo tam, kde před dvěma roky bylo. Nakonec jsme skončili v družstvech na šestém místě. Přesto patří všem dětem a trenérům, které náš ÚS reprezentovali poděkování za snahu a odhodlání až do konce i přes neúprosné horko, které celou soutěž provázelo a za jejich dlouhodobou přípravu.

V jednotlivcích pak Jan Linhart skončil 10., Martin Kulhavý 13., Štěpán Vokáč 22. a Eduard Suchý 24. v žácích, Tereza Tůmová byla 7. v žákyních a v juniorech byl Vojtěch Burda na 3. místě.

IMG_2251Za zmínku stojí ještě dílčí úspěchy v jednotlivých disciplínách, kde ve znalostech v kategorii žáků zvítězil Jan Linhart a v juniorech byl Vojtěch Burda 2. v LRU a 3. v RT. Tyto výkony jsou v celorepublikové konkurenci velmi cenné.

 Linhart Jan st., vedoucí družstva

IMG_2237 IMG_2239 IMG_2242 IMG_2249 IMG_2250 IMG_2252 IMG_2254