Archiv štítku: ZU a RT

IMG_9184

Od pátku 24. 6. 2016 do neděle 26. 6. 2016 proběhlo Národní kolo Zlaté udice, které v letošním roce uspořádal Západočeský územní svaz, konkrétně pak MO Kdyně. Tak jako každoročně se této tradiční soutěže zúčastnila družstva z 8 územních svazů.

IMG_9186Národní kolo je vyvrcholením této všestranné soutěže a jednotlivé ÚS zde reprezentují družstva ve složení 4 žáci, jedna žákyně a jeden junior, kteří se kvalifikovali přes místní, okresní a územní kola až do kola národního. Soutěž má dlouholetou tradici a všichni kdo jí prošli vědí jak náročná, ale také krásná tato soutěž je a to především svou všestranností. Závodníci zde soutěží ve znalostech, LRU plavané a v RT v pětiboji.

IMG_9208Středočeský územní svaz v letošním roce reprezentovali žáci Vojtěch Šedivý (MO Mladá Boleslav) Vojtěch Burda (MO Sedlčany), Jan Linhart (MO Mladá Boleslav) a Martin Kulhavý (MO Zaječov). V žákyních pak soutěžila Veronika Konopková (MO Mladá Boleslav) a v juniorech Lucie Hodíková (MO Sedlčany).

Celá soutěž byla zahájena přivítáním přítomných ze strany pořadatelů a významných hostů a také naší státní hymnou. Poté už se začalo závodit a soutěžící ukazovali svůj um a znalosti.

IMG_9277 IMG_9281

Soutěž začala v pátek znalostmi, v sobotu se poté chytaly dva závody v LRU a byla zakončena nedělním pětibojem v RT. V letošním roce byly celkové výsledky vcelku vyrovnané, o čemž svědčí součty pořadí družstev na 1 – 6. místě. Bohužel naše děti nezačaly nejlépe a nezopakovaly své znalosti z loňského roku, kdy družstvo SÚS znalosti vyhrálo, a nervozita na nich byla znát po celou dobu konání soutěže a nakonec skončily jako družstvo na šestém místě.

IMG_9288Největšího úspěchu v jednotlivých disciplínách dosáhli v kategorii žáků Jan Linhart, který obsadil 3. místo v rybářských znalostech a Vojtěch Burda, který skončil na 2.místě v rybolovné technice. První místo mu uniklo jen o šest desetin bodu.

V celkovém pořadí jednotlivců pak Burda Vojtěch skončil 5., Linhart Jan 9., Kulhavý Martin 24. a Šedivý Vojtěch 28. v žácích, Veronika Konopková byla 7. v žákyních a v juniorech skončila Lucie Hodíková na 5. místě.

Národní ZU – 2016

IMG_9192 IMG_9234

Linhart Jan

DSC_2578

V sobotu 11. 6. se konalo ve Velkých Pavlovicích Mistrovství republiky juniorů a žáků v rybolovné technice. Na tuto akci vyslal Středočeský územní svaz osm závodníků (Tereza Tůmová, Lucie Hodíková, Tomáš Spáčil, Jan Šimáček, Václav Calta, Vojta Burda, Martin Kulhavý a Tobias Kočkár), kteří bojovali o medaile a tituly, které se rozdávaly ve čtyřech kategorií: žáci, žákyně, junioři a juniorky.

DSC_2596Všichni naši závodníci podali velmi dobré výkony, včetně těch nejmladších, kteří se MR zúčastnili poprvé. Závody proběhly za slunečného počasí, ale za poměrně silného bočního větru, který dělal většině závodníků velké problémy. Mnohem větším problémem se však ukázal fakt, že závod trval rovných 12 hodin, kdy po tuto dobu musí závodník udržet koncentraci, což je velice náročné. Vzhledem k DSC_2691výše uvedené náročnosti patří všem našim reprezentantům velký obdiv a uznání za jejich výkony a perfektní reprezentaci našeho územního svazu.

Celkem jsme získali 10 individuálních medailí a jednu za družstva. Žákyně Terezka Tůmová získala stříbrnou medaili za hod do dálky, další medaili mezi žáky a hned zlatou získal Vojta Burda v zátěži aremberg. Juniorka Lucka DSC_2650Hodíková vybojovala dvě bronzové medaile za hod muškou na cíl a za hod zátěží do dálky. Další placky posbíral Tomáš Spáčil a to celkem šest individuálních a jednu za družstva celkem 4 zlaté jednu stříbrnou a dvě bronzové. Tomáš získal i ocenění DSC_2654nejcennější, když se stal juniorským mistrem republiky v celém pětiboji a počtem získaných bodů i medailí se stal nejúspěšnějším závodníkem celého mistrovství.

DSC_2657Družstvo juniorů ve složení Spáčil, Calta, Burda a Šimáček získalo po velkém boji bronzovou medaili. Tento závod byl i posledním závodem nominačním do juniorské reprezentace České Republiky a po DSC_2665sečtení všech bodů se nominovali hned dva Středočeši – Tomáš Spáčil a Václav Calta a pojedou o prázdninách reprezentovat na mistrovství světa, které se bude konat v Bílině.

Na závěr bych chtěl poděkovat ještě jednou všem našim závodníkům za výborné chování a dobrou reprezentaci Středočeského územního svazu.

DSC_2858

Radek Spáčil

DSC_2575 DSC_2610 DSC_2617 DSC_2643 DSC_2685 DSC_2695 DSC_2739 DSC_2768 DSC_2820 DSC_2850 DSC_2870

DSC_0029

Dne 28. 5. 2016 na Jizeře v úseku Krásné louky proběhlo místní kolo Zlaté udice. Závodu prověřující rybářskou všestrannost, který obsahuje lov ryb plavanou, znalostní test, poznávání rostlin, ryb a živočichů a dále rybolovnou techniku (hod na terče) se zúčastnilo 15 dětí z MO Mladá Boleslav.

DSC_0018Nejlepší rybáři nalovili 5 kg ryb. V dorostencích první místo obsadil Jan Šimáček, v žákyních Anna Koucká a v žácích Jan Linhart.

DSC_0075Závod byl pro několik našich dětí rovněž tréninkem na následující národní kolo Zlaté udice, ve kterém budou reprezentovat náš územní svaz.

DSC_0089 DSC_0132

DSC_2400

V Meziboří u Litvínova se konal 21. 5. Severočeský pohár, který je prvním nominačním závodem na Mistrovství světa juniorů v RT. Tohoto závodu se zúčastnili tři závodníci ze Zaječova a tři ze Sedlčan.

DSC_2119V kategorii juniorů zvítězil Tomáš Spáčil a třetí byl Václav Calta (na fotografii první dva zleva), v kategorii juniorek  pak skočila třetí Lucie Hodíková (na fotografii vlevo).

DSC_2120Druhý nominační závod, Slezský pohár, byl uspořádán ve Frýdku Místku, kde oba naši junioři Tomáš a Václav obhájili první a třetí místo a juniorka Lucie se umístila na místě 4.

Dne 4. 5. naše závodníky čeká třetí nominační závod, a to Memorial Františka Mrkáčka v Českých Budějovicích, další víkend Mistrovství ČR žáků a juniorů, kde se nominace uzavře.

Výsledky: Meziboří – junioři