Archiv štítku: sport

sport

 

Odbor  LRU SÚS řídí a organizuje závodní činnost v disciplínách – plavaná, muška, přívlač a feeder.

Organizační systém fungoval na principu jednotlivých sportovních sekcí pro uvedené disciplíny LRU. Členy sekcí jsou zástupci družstev místních organizací účastnících se soutěží SÚS, nominovaní místní organizací a schválení výborem SÚS. Schůze sekcí probíhají 2x v roce. Pro případnou koordinaci záležitostí týkajících se více sekcí je zřízen pětičlenný řídící výbor, složený ze zástupců sekcí a vedoucího odboru. V letošním roce nebylo třeba svolávat řídící výbor, ani další mimořádnou schůzi některé ze sekcí.

Organizace a řízení sportovních činností SÚS ve sledovaném období probíhalo v souladu s plánem práce OLRU a dle sportovních kalendářů jednotlivých sekcí LRU. Stále exponovanější jsou soutěže mládežnických kategorií a to především v plavané a přívlači

Zásluhou vedoucích družstev mládeže se opět podařilo získat na aktivity s mládeží určité finanční podpory.

V jarním období byly sestaveny sportovní kalendáře SÚS všech disciplín, zabezpečena příprava a organizace závodů, a to jak vlastních, tak i přidělených Radou ČRS (zejména ligových soutěží).

DSC04407Daří se udržet zájem o účast na Středočeských přeborech mládeže, ale stále jen v okruhu několika místních organizací.  Přínosné je rozšíření základny mladých závodníků.

Jarní zasedání sekcí:

plavaná – náplň jednání a usnesení:

  1. Aktuální organizační opatření a schválení režimu soutěží v sezoně 2014.
  2. Opět uložena povinnost péče o rozvoj aktivit mládeže, popularizace LRU vnitrosvazově i navenek.

muška + přívlač – průběh a náplň jednání obdobné jako u plavané

V druhém pololetí roku proběhla zbývající část soutěží ve všech sportovních disciplínách LRU. Na úrovni SÚS byly dokončeny krajské přebory jednotlivců a krajské divize družstev tak, že mohla být sestavena reprezentační družstva SÚS pro MiČR v roce 2014.

Jednotlivé místní organizace, jejichž družstva soutěžila na celostátní úrovni – v ligách dokončila všechna soutěžní kola v pořádku a ty místní organizace, které byly pořadateli některé ze soutěží SÚS či celosvazových, se svého úkolu zhostily odpovídajícím způsobem.

Podzimní zasedání sekcí:

plavaná, muška a přívlač – náplň jednání a usnesení:

  1. Aktuální organizační opatření spojená s vyhodnocením závodní sezony, potvrzením jejich výsledků včetně postupů a sestupů družstev v jednotlivých soutěžích. Byly stanoveny úvodní faktory pro sestavení sportovních kalendářů roku 2014.

HODNOCENÍ  PRŮBĚHU A PŘEHLED VÝSLEDKŮ SOUTĚŽÍ

 PŘEBORY   A  DIVIZE  SÚS

 A/ PLAVANÁ

MeMiČR –  družstvo SÚS na 7. místě

Dospělí –   1. kolo 31. –  1. 6. 2014       Benešák 411042    MO Plaňany
2. kolo 11. – 12. 10. 2014      Labe 411046       MO Mělník

CELKOVÝ VÝSLEDEK po podzimním kole

DSC01254Přebor SÚS
1. Flanderka Aleš            MO Kolín
2. Purkrábková Hana       MO Plaňany
3. Syrovátka Pavel          MO Plaňany

Divize SÚS
1. MO Plaňany
2. MO Nové Strašecí
3. MO Český Brod

Mládež – 1. kolo 19. – 20. 4. 2014     Labe 19  MO Velká Chuchle
2. kolo  6. –  7. 9. 2013     Labe 21  MO Nymburk

CELKOVÝ VÝSLEDEK po podzimním kole

U 14
1. Linhart Jan        MO Mladá Boleslav
2. Ševčík Luděk     MO Nové Strašecí
3. Horký Vojtěch    MO Praha 5

U 18
1. Maroušek Jan      MO Smíchov
2. Šimáček Jan        MO Mladá Boleslav
3. Lev Radek          MO Rakovník

B/ MUŠKA

Přebor SÚS    1. kolo  17. 5. 2014   Sázava 9   MO Čáslav
2. kolo   –   zrušeno

1. Novák Jan          MO Čáslav
2. Vančura Ivan       MO Příbram
3. Slabina Vladimír   MO Čáslav

Divize SÚS
1. MO Čáslav
2. MO Příbram
3. MO Mělník

C/ PŘÍVLAČ

DOSPĚLÍ       1. kolo 24. 5. 2014   Blažejovický potok 2  MO Český Šternberk
2. kolo 4. 10. 2014   Jizera                MO Mladá Boleslav

CELKOVÝ VÝSLEDEK po podzimním kole

Přebor SÚS
1. Hlaváč Oto         MO Mladá Boleslav
2. Frelich Karel      MO Bakov nad Jizerou
3. Špáda Jiří         MO Mladá Boleslav

Divize SÚS
1. MO Mladá Boleslav
2. MO Český Brod
3. MO Vlašim

Centr. divize
1. MO Mladá Boleslav
2. MO Kladruby

MISTROVSTVÍ  ČESKÉ  REPUBLIKY

DSC06248A/ PLAVANÁ

Družstvo SÚS na 7. místě

Muži
21. Pokorný Roman ml.     MO Nové Strašecí
25. Syrovátka Pavel         MO Plaňany
37. Pokorný Ondřej          MO Nové Strašecí

Ženy
5. Zahrádková Klára         MO Mladá Boleslav
7. Purkrábková Hana        MO Plaňany

U 14
1. Ševčík Luděk             MO Nové Strašecí
4. Hanyková Eliška         MO Plaňany

U 18
6. Lev Radek                MO Rakovník
9. Noll Vladimír            MO Rakovník

U23
1. Černohlávek Jakub        MO Plaňany
5. Pokorný Ondřej           MO Nové Strašecí

B/ MUŠKA

Řeka

Družstvo SÚS na 8. místě

Muži
19. Vančura Ivan            MO Příbram
21. Macholda Marek        MO Mělník

Jezero

Muži
15. Vančura Ivan            MO Příbram
36. Macholda Marek        MO Mělník

Ženy
6. Fryšová Jaroslava        MO Nové Strašecí

C/ PŘÍVLAČ

PĚŠÍ ZÁVODY

Družstvo SÚS na 3. místě

Muži
11. Špáda Jiří              MO Mladá Boleslav
12. Wachtl Hynek            MO Nové Strašecí
13. Dušek Ondřej            MO Poděbrady
14. Hlaváč Oto              MO Mladá Boleslav

Ženy
1. Hoffmannová Hana         MO Vlašim
6. Fryšová Jaroslava        MO Nové Strašecí

Junioři

U14
6. Jech František           MO Uhříněves
9. Truhlářová Daniela       MO Vlašim

U18
5. Doležal Kryštof          MO Mladá Boleslav
7. Benda Adam               MO Čerčany

LODNÍ ZÁVODY

Družstva

8. Pánek Jan, Poula Matěj   MO Poděbrady
10. Dušek Ondřej, Truhlář Patrik MO Poděbrady, MO Vlašim

MISTROVSTVÍ  EVROPY

PLAVANÁ

ME 2. místo v jednotlivcích
Pokorný Roman ml.           MO Nové Strašecí

MISTROVSTVÍ SVĚTA

PLAVANÁ

MS národů  2. místo v družstvech
Pokorný Ondřej              MO Nové Strašecí

U23        3. místo v družstvech
Pokorný Roman ml.           MO Nové Strašecí
Pokorný Ondřej              MO Nové Strašecí

Ženy       9. místo v družstvech
Zahrádková Klára            MO Mladá Boleslav
Purkrábková Hana            MO Plaňany

MUŠKA

1. místo v družstvech
3. Drož Martin              MO Český Šternberk

LIGOVÉ SOUTĚŽE

DSC_0154PLAVANÁ
1. liga

2. MO Nové Strašecí

2. liga
1. MO Kolín
2. MO Plaňany
4. MO Mělník

MUŠKA

2. liga
2. MO Čáslav
7. MO Ml. Boleslav

PŘÍVLAČ

Extraliga
1. MO Mladá Boleslav
4. MO Poděbrady

1. liga
1. MO Mladá Boleslav
6. MO Český Šternberk

2. liga
2. MO Nové Strašecí
4. MO Křivoklát
5. RSK Český Šternberk

 

Úspěchy LRU 2010 – 2014

 

V Praze dne 23. 10. 2014                                          Radek Zahrádka

DSC_0358

 

V sobotu 25. 10. 2014 proběhlo každoroční přátelské setkání závodníků SÚS Praha a Lav Brandenburk, které tentokrát proběhlo v Mladé Boleslavi na řece Jizeře. Duel skončil vítězstvím německého Lav Brandenburk, jehož členové získali 21 950 bodů a zatímco Středočeši se museli spokojit s 19 760 body.

Sobotnímu závodu předcházel páteční trénink závodníků LAV Brandenburk, který se odehrál  ještě na dost zakalené řece a ryb se moc nechytalo.

DSC_0401 Samotný sobotní závod byl už na celkem vyčištěné řece a rybí obsádka (plotice, cejnek) začala zase pěkně brát a za tři hodiny se nachytalo cca 42 kg ryb. Po závodě proběhla výměna zkušeností v taktice lovu, složení, míchání krmení a použití nástrah pro další mezinárodní soutěže.

Za SÚS se nominovaly závodnici:

Toužimský Jakub – junior
Zahrádková Klára – ženy
Pokorný Roman ml.
Pokorný Ondřej
Purkrábková Hana
Pokorný Roman st. – trenér
Radek Zahrádka – vedoucí družstva

DSC_0495DSC_0506

Pořadí závodníků a nalovené ryby

Jméno, Příjmení SEKTOR VÁHA POŘADÍ
Wenzel Tom A1 4630 1
Toužimský Jakub B1 3530 2
Jméno, Příjmení SEKTOR VÁHA POŘADÍ
Bredereck Marija A2 2310 2
Zahrádková Klára B2 2660 1
Jméno, Příjmení SEKTOR VÁHA POŘADÍ
Weißig Lutz A3 5960 1
Pokorný Ondřej B3 4380 2
Jméno, Příjmení SEKTOR VÁHA POŘADÍ
Alker Dirk A4 4050 1
Purkábková Hana B4 3740 2
Jméno, Příjmení SEKTOR VÁHA POŘADÍ
Heidemüller Andrea A5 5000 2
Pokorný Roman ml. B5 5450 1
Jméno, Příjmení SEKTOR VÁHA POŘADÍ
ČRS SÚS Praha B 19760 2
LAV Brandenburg A 21950 1

 

 

IMG_1877-1024x768

 

Přihláška do soutěží LRU ke stažení  zde.

 

Informace o podzimním kole Krajského přeboru a divize v LRU – plavaná  Středočeského územního svazu, které se koná v Mělníce na revíru č. 411 167 – Labe 14 na úseku za Mělnickým mostem.

Více informací naleznete zde.