Archiv štítku: ekonomika

IMG_2775

UPOZORŇUJEME všechny naše členy, že již pouhé 4 dny zbývají do termínu, kdy mají povinnost si zakoupit členskou známku. Tento termín vyprší ve čtvrtek 30. dubna.

Pravidelný peněžní příspěvek (členská známka) musí uhradit každý člen do konce dubna příslušného roku, kdo tak neučiní, jeho členství v ČRS zaniká.

Do složky Intranet jsme vložili Zápis ze semináře účetních, který uspořádal ekonomický odbor Středočeského územního svazu a konal se 7. 3. 2015 v Praze.

CIMG2930

Do sekce Intranet jsme vložili materiály určené pro ekonomy MO. Najdete zde Metodická pomůcka pro MO – pro ekonoma, účetní, inventarizační komisi a následně pro dozorčí komise; Zápis – Návrh Osnovy pro provádění kontrolní činnosti dozorčí komisí MO; Příkaz k inventuře; Sesouhlasení účtu 013 100 a Sesouhlasení účtů 315 105.

Metodická pomůcka pro MO – pro ekonomy

CIMG2932

Zájemci z řad účetních a ekonomů místních organizací v rámci Středočeského územního svazu (SÚS) se včera (7. 3. 2015) sešli v počtu 27 zájemců na školení, jež uspořádal náš územní svaz.

CIMG2925Stěžejním bodem programu bylo vystoupení daňového poradce ing. Slanařové, která s účastníky detailně probrala náležitosti daňového přiznání za rok 2014, rozvahu, výsledovku, způsob danění příjmů z reklam, osvobozené platby od daně a mnohé další.

Doplnění ryze technických a právních norem uvedla do praktického života zkušená účetní SÚS paní Růzhová, která za stálé diskuse s účastníky semináře komentovala běžný svazový režim plateb.CIMG2927

Stručná zmínka zazněla rovněž i o mzdové a personální agendě (funkční odměny, dohody o provedení práce) v podání paní Horáčkové.

Zápis z akce a pracovní materiály budou po zpracování ekonomem SÚS Mgr. Seidlem, který seminář moderoval, k dispozici místním organizacím na internetu cca do týdne.

CIMG2936 CIMG2930CIMG2933