Soutičtí rybáři čistili Sázavu a sázeli stromky

V sobotu dne 7. dubna 2018 se sešlo 52 soutických rybářů na brigádu. Členové MO byli rozděleni do skupin. Největší skupina (40 členů) se zapojila do akce „Čistá Sázava 2018“.

Na svěřeném revíru 411 079 Sázava 8 bylo sebráno 42 pytlů (á 20 kg) komunálního odpadu, převážně plastových a skleněných lahví, nádob a přepravek. Mimo toho byly nalezeny i 2 ks automobilových pneumatik, kouřovody, stará vědra a další kovový odpad.

Další skupina vysazovala lesní stromky (smrčky). Bylo vysazeno 2 500 ks stromků v lesním katastru „Borka“.

Úspěšná sobota byla zakončena vysazením 700 kg tržních kaprů dodaných z Městských lesů a rybníků Kutná Hora.

Výbor MO zhodnotil účast na brigádě a práci všech členů jako výborný čin k ochraně přírody.

Za MO Soutice Vašek Seidl