Rybářské kroužky v Plaňanech navštívil Ing. Štěpán Romočuský z Rybářství Miškovice

Vzhledem k blížícímu se adventu a Vánocům jsme se dohodli, že naše rybářské kroužky navštíví Ing. Štěpán Romočuský z Rybářství Miškovice a pro děti si připraví besedu na téma: KAPR – NAŠE VÁNOČNÍ RYBA. Ta se uskutečnila ve středu 29. 11. 2017.

IMG_4626Nejprve se besedy zúčastnili naši nejmenší. Poslechli si prezentaci, ve které se dozvěděli, jak vypadal původní kapr, kde a jak žije a jak se chová a jakou má vnitřní i vnější stavbu těla. Hlavním cílem této besedy bylo seznámení s životním cyklem kapra. Dále nechyběla spousta informací o výlovu rybníků.

Děti se aktivně zapojily do diskuse a ukázaly, že kapra už dobře znají. Proto jim otázky na kontrolu, jak dávaly pozor, nedělaly žádný problém. Za odměnu jim pan Romočuský přivezl ukázat několik živých ryb, které poznávaly a povídaly si o nich.

IMG_4586Na závěr jsme vyhodnotili výtvarnou soutěž, kterou jsme před touto besedou na minulé schůzce vyhlásili. Téma nemohlo být jiné než KAPR. Vítězem se stal Honza Dvořák, druhé místo obsadil Pepa Novák a třetí skončila Klárka Karkošová.

Jako upomínku na besedu si každý odnesl pamětní list a diplom za účast ve výtvarné soutěži spolu s drobnými cenami.

IMG_4619Od 14 hodin čekala beseda na stejné téma i kroužek starších. Prezentace byla stejná jako u malých, ale jednotlivá témata se probrala více dopodrobna. V rámci diskuse jsme narazili na další téma a to vypouštění vánočního kapra na Štědrý den. Teď už děti IMG_4611vědí, že to pro rybu není dobré. Otázky na kontrolu jsme bez problémů zvládli.

I zde jsme si ukázali živé ryby a na nich procvičili poznávačku. A i velcí si odnesli pamětní list.

Děkujeme panu Romočuskému za zajímavé povídání, doplněné pěknými obrázky, ukázku živých ryb a těšíme se na další spolupráci.

Hana Purkrábková, MO Plaňany

IMG_4611 IMG_4576 IMG_4587 IMG_4588 IMG_4604 IMG_4614 IMG_4617 IMG_4623 IMG_4627 IMG_4628 IMG_4632