Rozvezli jsme téměř půl milionu kusů monté úhoře říčního

Dnes bylo do revírů místních organizací Středočeského územního svazu nasazeno 490 380 ks monté úhoře říčního za 1 955 000 korun. Celková dodávka monté vážila 163,46 kg a byla přivezena dodavatelem ve 178 polystyrenových krabicích.

V letošním roce vyhrálo výběrové řízení na dodávku úhoře Pstruhařství Kaplice s.r.o. Na distribuci do jednotlivých místních organizací se podílelo 7 funkcionářů z řad SÚS včetně zaměstnanců sekretariátu.

Náš územní svaz zprostředkoval vyřízení dotace pro svých 31 místních organizací. Úhoř byl vysazen do 41 rybářských revírů místních organizací a do 4 revírů v přímé správě SÚS.

SEZNAM MO – vysazení úhoře 2018

Dovezený úhoř pochází z Francie.

„Chtěl bych poděkovat sekretariátu ÚS za vyřízení dotace a náročnou administraci, členům výboru územního svazu za rozvoz monté do místních organizací a těm za jejich roznos a nasazení do revírů. Byla to náročná akce pro všechny, ale zvládli jsme ji bez problémů,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

100% dotace byla poskytnuta z OP Rybářství opatření 2.5 – Akvakultura poskytující environmentální služby:
1 466 250 ,-Kč činí příspěvek společenství – EU
488 750,- Kč činí příspěvek z národních zdrojů.