Projekt SÚS pro děti: Ve vodě nežijí jen vodníci

V rámci našeho Středočeského územního svazu rozjíždíme akci, kterou jsme nazvali „Ve vodě nežijí jen vodníci“. Ta je určena pro děti mateřských škol a pro I. stupeň základních škol.

Jedno je jisté, jsme v konkurenčním prostředí, kdy děti mají možnost trávit volný čas mnoha jinými aktivitami. Sice se pokles dětí zastavil, přesto je potřeba pracovat na tom, abychom děti přilákali k rybařině. Prostě nestačí jen konstatovat, že nám děti chybí, a že je složité je oslovit atd. Nabízíme jednu z možných cest, a budeme moc rádi, když co nejvíce místních organizací půjde s námi do toho.

Soustřeďujeme se na ty nejmenší, protože zde vidíme největší šanci, jak je ještě ovlivnit v náš prospěch. Vycházíme z toho, že dětilogo samy nepřijdou, naopak, že my musíme jít za nimi.

„Řečí a plánů bylo dost, opravdu smysluplných, konkrétních projektů pro děti, jako šafránu,“ říká předseda SÚS Dušan Hýbner.

Základem našeho projektu je uspořádání zábavného dopoledne na revírech, kde dětem odpovídající formou a přiměřeně k jejich věku ukážeme krásu rybařiny a přírody kolem našich vod.

Nazvali jsme ho „Ve vodě nežijí jen vodníci“, což už samotný název mnohé naznačuje, nechceme brát dětem vodníka, ale upozornit i na to, že kromě něho tam žije ještě někdo další…

Náš projekt nejenže má svůj vlastní název, ale rovněž jsme nechali pouze pro jeho účely vytvořit originální diplom, aby každé dítě odcházelo od revíru s památkou, stejně tak i logo. Diplom i logo nám namaloval známý karikaturista Milan Kounovský.

diplom (1)

Cílem je nadchnout děti pro rybářství, těm nejmenším z mateřských školek dát prvotní informace, těm starším, prvňákům až páťákům základních škol pak zase ukázat možnost trávení volného času u vody, v přírodě, dát jim možnost navštěvovat naše rybářské kroužky.

V projektu jsou popsány nejen základní myšlenky celé akce, ale pokusili jsme se i o návod, jak na to, a zároveň jsme popsali naše zkušenosti s pilotním projektem, kde se dozvíte, co se podařilo i jaké jsme udělali chyby, abyste je neopakovali.

SÚS při dodržení daných podmínek projektu vaše akce podpoří nejen materiálně, ale i finančně.

„My nabízíme pomocnou ruku a záleží jen na každé místní organizaci, jejich možnostech i na jejich zájmu měnit věci k lepšímu,“ dodává předseda SÚS.

V rámci našeho Středočeského územního svazu je to již třetí akce, po slevových kuponech a závodech O pohár předsedy SÚS, na podporu dětského rybářství. A další se nám rodí v hlavách, nehodláme tímto končit.

Projekt „Ve vodě nežijí jen vodníci“ spouštíme od 1. 9. 2015.

Projekt: Ve vodě nežijí jen vodníci