Předseda našeho ÚS se sešel s novým ministrem zemědělství

Předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner se sešel s novým ministrem zemědělství Ing. Jiřím Milkem. Setkání se rovněž účastnili náměstek ministra Pavel Veselý a jednatel našeho územního svazu Pavel Horáček.

„Není potřeba nějak vyčkávat, proto jsem rád, že jsem se mohl s novým panem ministrem sejít. Spolupráce se státními orgány, v našem případě s Ministerstvem zemědělství, je pro nás, rybáře, naprosto klíčová. Vzhledem k tomu, že pan ministr je, coby nováček ve vládě, velice zaneprázdněný, potěšilo mě, že si na rybáře udělal čas,“ uvedl Dušan Hýbner.

20171219_142444Podle našeho předsedy byl čas popovídat si o současném stavu českého rybářství, a přestože je pan ministr členem mysliveckého sdružení, v problematice rybářů se velice dobře orientuje a má o ní velmi dobrý přehled.

Témata, která ležela na stole byla různorodá, mluvilo se např. rybožravých predátorech, ale i o vysychání toků atd.

„My, Středočeši s MZe úzce spolupracujeme na některých projektech a byli bychom velmi rádi, kdyby naše spolupráce pokračovala dál. Vždyť MZe je našim hlavním partnerem v náborové akci Ve vodě nežijí jen vodníci, podílelo se na vydání Vodníkova pracovního sešitu, ministr zemědělství po dva poslední ročníky uděloval záštitu závodům O pohár předsedy SÚS, takže máme na co navazovat,“ přeje si předseda SÚS.

Kromě těchto projektů, podporuje MZe, prostřednictvím Rady ČRS, náš územní svaz dotacemi na mimoprodukční funkce rybářských revírů, chráněné a ohrožené druhy ryb a ekologicky postižené revíry.

Panu ministru v jeho nové funkci přejeme mnoho úspěchů!