Pohár předsedy SÚS míří do Rožmitálu a do Čáslavi

Celkem 112 mladých závodníků z 22 místních organizací a čtyř územních svazů (Středočeský, Praha, Severočeský a Východočeský) dorazilo na dětské a mládežnické závody „O pohár předsedy SÚS“, které se konaly dnes na rybníku Slon v Bělé pod Bezdězem.

Už v pátek v podvečer se děti začaly sjíždět ke Slonu a společně se svými vedoucími rybářských kroužků či rodiči zde vytvořily stanovou osadu, jaká tu na březích ještě nikdy nebyla.

Dorazili hlavně závodníci ze vzdálenějších MO, z Rožmitálu, Březnice, Příbrami a Čelákovic, které svezl objednaný autobus, takže i s přenocováním a připravenou snídaní to mnozí měli jako příjemnou generálku na čas blížících se prázdnin. Navíc, když počasí skutečně přálo, bylo nádherně.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích – do 15 let (104 závodníků) a od 16 do 18 let (8 závodníků), dvoukolově s hodinovou přestávkou na svačinu a pití, kterou děti dostávaly zdarma.

Původně bylo přihlášeno 115 dětí, ale jak to tak chodí, ne všichni přijedou, nicméně i tak se jedná o historicky největší účast ze všech ročníků těchto závodů.

Přestože byl Slon nově zarybněný a od středy byl zákaz lovu, ryby příliš nespolupracovaly. Jakoby je vyplašil noční, pro ně nezvyklý, neklid a pak i hojně ráno obsazené břehy, takže většinu doby trávily čas v trdlišti.

Závodníci přesto bojovali ze všech sil. Vítězství si nakonec v kategorii do 15 let odnesl Adam Nass z MO Rožmitál p/Tř, druhý skončil Jonáš Lingler z MO Bělá p/B a třetí byl Michal Zumr z MO Čelákovice.

Výsledky do 15 let

Kategorii do 18 let ovládli závodníci z MO Čáslav, když první byl David Viktora a druhý Tomáš Hátle, třetí příčka patřila Petrovi Poláčkovi z MO Příbram.

Výsledky 16 – 18 let

Tři nejlepší z každé kategorie kromě diplomu, medaile a ceny obdrželi i povolenky na příští rok zdarma. S prázdnou však neodešel nikdo, každý si nesl domů medaili a nějakou cenu.

Slavnostního vyhlášení se kromě předsedy SÚS Dušana Hýbnera a jednatele SÚS Pavla Horáčka, zúčastnil i krajský zastupitel a radní pro oblast dopravy Ing. František Petrtýl, který všechny dekoroval medailí.

„Za Středočeský kraj musím říci, že jsem nadšený z účasti, když tu vidím tolik mladých rybářů. Náš kraj podporuje spolkovou činnost a jsem rád, že můžeme být partnery takového závodu, jako je právě tento,“ uvedl Petrtýl.

Samozřejmě, že spokojený byl i předseda našeho územního svazu Dušan Hýbner. „Mám radost z toho, kolik dětí přijelo a vůbec, jak celá akce od pátku probíhala, kdy začali najíždět první závodníci. Chci poděkovat rodičům a vedoucím kroužků, že sem děti přivezli. Klobouk dolu před vedoucími, kteří na sebe vzali velkou odpovědnost a se svými dětmi přijeli. Zároveň musím poděkovat mé domovské místní organizaci v Bělé, která závod připravila a v neposlední řadě i všem dětem za to, jak se chovaly, jak bojovaly, i když nám ryba moc nebrala. Před každým, kdo dnes chytil jakoukoli rybu, smekám,“ uvedl Hýbner.

PARTNEŘI ZÁVODU: