Podzimní halové závody v rybolovné technice

V sobotu 26. 11. 2016 dopoledne se konaly podzimní halové závody v rybolovné technice. Tato soutěž byla organizována a finančně podpořena Středočeským územním svazem ČRS a místní organizací ČRS v Nymburce.

spolecnaTřiatřicet závodníků závodilo v disciplínách rybolovné techniky Skish a Arenberg – hodem zátěží na terče.

Závod byl určen hlavně pro soutěžící mladé rybáře – začátečníky. Někteří z nich drželi rybářský prut podruhé v ruce, pro ně to byla spíše zkušenost než závodní atmosféra. Ve startovní soupisce nechyběl ani Tomáš Spáčil – juniorský mistr světa v RT, který měl tento závod spíše jako trenink…

skishDISCIPLÍNA – ZÁTĚŽ NA CÍL (SKISH) – závodník se  snaží libovolným stylem zasáhnout zátěží 5 terčů (o průměru 0,76 m) v různých vzdálenostech, přičemž stojí za startovním prkénkem a pohybuje se po stanovištích. Na každý terč má po 2 hodech v jednom sledu, přičemž sledy jsou dva. Za každý zásah terče získává závodník 5 bodů.

zavodDISCIPLÍNA – ZÁTĚŽ NA PŘESNOST (ARENBERG) – závodník se pohybuje po pěti stanovištích umístěných v různých vzdálenostech od cíle. Na každém stanovišti má dva hody určeným způsobem (pod rukou, zprava, přes hlavu, zleva, libovolně). Cílem je plachta se soustřednými kruhy a závodník se snaží zasáhnout plastovou zátěží střed plachty. Zasažením středu plachty získává závodník 10 bodů, dále od středu 8, 6, 4, 2 body.

Všichni účastníci závodu získali drobné ceny, ti nejlepší získali medaile a rybářské ceny.

Děkuji Středočeskému územnímu svazu a místní organizaci Nymburk za podporu této akce, dětem za účast a všem dospělým, kteří pomáhali při realizaci závodu.

Výsledky RT podzim 2016

 David Hrstka

holky

Kategorie dívky nar. 2001 – 2004 1. Tereza Tůmová, 2. Amálka Urgová, 3. Adéla Karasová

zacatecnici

Kategorie začátečníci – chlapci a dívky nar. 2005 a mladší 1. Vojtěch Šedivý, 2. Štěpán Vokáč, 3. Zuzana Caltová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

chlapci

Kategorie chlapci nar. 2001 – 2004 1. Tobias Kočkár, 2. Vojtěch Burda, 3. Martin Kulhavý

junior

Kategorie junioři – chlapci a dívky nar. 1998 – 2000 1. Tomáš Spáčil, 2. Václav Calta, 3. Lucie Hodíková