Poděbradské 100 leté výročí

V letošním roce MO Poděbrady, oslavuje sto let od svého založení a úkol byl jasně dán, důstojně oslavit výročí naší organizace, dokázat a představit se široké veřejnosti, že nejsme jen parta tichých bláznů, kteří myslí jen sami na sebe, jak si o nás rybářích mnozí myslí. Tuto sobotu jsme se naplno otevřeli  široké veřejnosti a pevně věřím tomu, že se nám naše představení do detailů povedlo.

Rybářská stráž MO Poděbrady zafungovala, jako pevně působící celek a společnými silami jsme dokázali zvládnout celou akci, která probíhala nejen na rybářské chatě, ale i v jejím okolí a v objektu Jezera Poděbrady. Oslav se zúčastnil i velmi vážený host, starosta města Poděbrady, PhDr. Ladislav Langr, kdy díky městu Poděbrady se podařilo naší MO zrealizovat oslavy  stoletého výročí.

Při plánování jsme oslovili  za pomocí tiskové mluvčí ÚO PČR Nymburk, por. Petry Potočné, Policii České republiky a to zejména Poříční oddělení Labe, se kterými jako rybářská stráž dlouhodobě spolupracujeme, oddělení služební kynologie a Hasičský záchranný sbor Sadská, kdy se složky IZS postaraly o velmi záživný program pro děti a jejich rodiče po celý den.

Na rybářské chatě probíhalo představení rybolovných technik, včetně ukázky dobových věcí, o kterou se postaral pan Petr Linhart, který zapůjčil  svou soukromou sbírku rybářských potřeb, které byly využívány k lovu v minulosti. O současnost se postarala rybářská stráž, která zapůjčila své rybářské vybavení a dále spol. Mikbaits, která představila velmi kvalitní nástrahy a návnady pro lov ryb.

Po celou dobu oslav probíhala na rybářské chatě ochutnávka pokrmů připravených z ulovených ryb, kdy vůně a chuť  připravovaných ryb, naplňovala celou atmosféru oslav k dokonalosti. Pro děti a jejich rodiče byly připraveny rybářské pruty, aby si mohli vyzkoušet ulovit svou, třeba i první rybu a v připravených kádích plavaly k obdivu dětí, ryby ulovené v našich vodách.

Jako součást oslav probíhal na revíru Labe 411054 dvacátý ročník  Poháru krále Jiřího v plavené, jehož se zúčastnilo 45 závodníků, kteří si tento závod díky dokonalé organizaci pana Josefa Ondry a pana Radka Zahrádky, plně užili a ulovili krásné ryby.

Na oslavy se dostavily i vážené návštěvy z řad Středočeského územního svazu a to předseda ÚS pan Dušan Hýbner a jednatel ÚS pan Pavel Horáček. Dále nemůžeme opomenout a vyjádřit své poděkování i předsedovi MO Nová Ves panu Josefu Forštovi za jeho účast na oslavách.

Tímto by jsem chtěl vyjádřit své poděkování Vám všem, kteří jste se zúčastnili oslav MO Poděbrady a Vám, kteří jste se podíleli na zajištění oslav stoletého výročí.

David Šandor, předseda MO Poděbrady