Nové lovné místo pro handicapované rybáře na rybníku Božkov

Logo - česká verze (1)Nové lovné místo pro handicapované rybáře na rybníku Božkov bylo připravené na základě projektu, na kterém se finančně podílely Středočeský kraj a Středočeský územní svaz, molo pak vyrobil a usadil Bohuslav Sedláček, člen kladrubské MO, která sdružuje handicapované rybáře z celé republiky.

IMG_0825MO Kladruby se podílela na celém projektu a jeho realizaci tak, aby vše plně vyhovovalo a splňovalo nároky našich handicapovaných kamarádů, za což ji velice děkuji, stejně jako Středočeskému kraji za finanční výpomoc s realizací tohoto projektu.

Molo bylo usazené na LB u příjezdové cesty, vzdálenost od příjezdu automobilu 4 m z mírného svahu, auto může parkovat u mola.

Vstup a rybolov z mola je povolen pouze rybářům vlastnícím průkaz ZTP a ZTP/P.

IMG_0956Čelo mola lze pro rybolov handicapovaného rybáře otevřít, zůstane pouze zábrana proti sjezdu. Výhodou mola na Božkově je i to, že handicapovaní rybáři budou moci bezpečně lovit v zimním období na dírkách.

Nyní už jen zbývá popřát bohaté užití a krásný bezpečný rybolov.

IMG_0936

 

413 998 BOŽKOV – Středočeský územní svaz, 2 ha

Rybník je provozován v režimu rybníkářství v souladu se zákonem č. 99/2004 Sb. za těchto bližších podmínek: Lov ryb povolen od 1. 11. do 31. 3. V tomto termínu se loví pouze ryby lososovité a dravci na umělou mušku a přívlač tzn., že lov na položenou a plavanou je zakázán. Všechny ostatní ulovené ryby musí být šetrně puštěny zpět do rybníka (tj. vyháčkovat ve vodě nebo použít podložky, či vlhké trávy). Při zamrznutí hladiny a lovu na dírkách bude tolerováno chytání na těsto se splávkem pouze na 1 udici. Po rozmrznutí hladiny je chytání na těsto IMG_1352(vláčecí pastu) i splávek opět zakázáno. Poraněnou ulovenou rybu, dosahující lovné míry, je nutné si ponechat a řádně ji zapsat. Zákaz vnadění a chytání na živé nástrahy. Lov lososovitých ryb je povolen 7 dní v týdnu. Místenkový režim. Místenku (= oprávnění k hospodářskému odlovu) za poplatek 20 Kč vydává správce rybníka (aktuální informace na www.crs-sus.cz). Za lov bez místenky bude lovícímu zadržena povolenka k lovu.

IMG_0963411 998 BOŽKOV – Středočeský územní svaz, 2 ha

GPS 49°55’57.672″N, 14°41’43.577″E

Lov ryb povolen od 16. 4. do 15.10. Přívlač, lov na umělou mušku a muškaření zakázáno. Ostatní ustanovení Rybářského řádu zůstávají v platnosti. Místenkový režim. Místenku s bližšími podmínkami za poplatek 20 Kč vydává: správce rybníka tel. 607 587 120. Kapr nad 70 cm včetně se musí bez prodlení a s maximální šetrností vrátit zpět do nádrže, kde byl uloven. Přisvojí-li si rybář za kalendářní den 2 kusy kapra či amura (celkem nejvýše 7 kg), končí pro něj na revíru denní rybolov. Míra kapra stanovena na 40 cm.

Dušan Hýbner, předseda SÚS