Národní setkání rybářské mládeže 2017

IMG-20170910-WA0006

Od pátku do neděle (8 – 10. 9. 2017) proběhlo proběhlo v kempu Nový rybník v Nepomuku u Plzně Národní setkání rybářské mládeže. Pořadatelem byl Západočeský územní svaz a místní organizace Nepomuk. Zúčastnilo se 6 územních svazů: západočeský, středočeský, východočeský, severočeský, moravskoslezský a města Prahy.

Každý z nich zastupovalo 6 vybraných dětí a dva vedoucí. Náš Středočeský územní svaz reprezentovali: Tomáš Syrovátka – MO Příbram, Tereza Smitková – MO Plaňany, Adéla Miková – MO Čelákovice, Vít Marek – MO Vlašim, Kateřina Vodičková – MO Příbram, Tomáš Bláha – MO Rožmitál pod Třemšínem , za vedoucí: Aleš Haluska – MO Rožmitál pod Třemšínem, Petr Doležal – MO Příbram.

20170909_052051Na zahájení nás přijel podpořit vedoucí odboru mládeže SÚS – Jiří Eichler. Zahájení se ujal sám předseda ČRS – Alexander Šíma. Poté odpoledne odstartovala společná hra Pevnost Boyard, ve které týmy bojovaly jako o život.

V sobotu jsme odjeli do Plzně, kde byla na programu lasergame, všechny týmy bojovaly proti sobě, v souboji jsme se pěkně zapotili. Po obědě následovala prohlídka Techmania, kde se děti i vzdělávaly. V Plzni se dětem líbilo a program si velice užily. V podvečer následovalo dokončení soutěže Pevnost Boyard, která byla otázkami i dovednostmi zaměřena na rybaření. Nechyběl ani večerní táborák s opékáním buřtíků. Proběhly i večerní porady vedoucích, kterých se účastnila vedoucí mládeže Rady ČRS Petra Hnízdilová.

Neděle byla věnována rybolovu, konkrétně přívlači, na řece v západočeském revíru u obce Klášter. Do revíru na zpestření rybolovu byl pro děti nasazen siven americký, kterého se naší skupině také povedlo ulovit.

Po obědě proběhlo už jen slavnostní vyhodnocení a ukončení celé akce, s pozváním na příští ročník Národního setkání rybářské mládeže, které bude pořádat Moravskoslezský ÚS. Děti si odvezly domů mnoho krásných zážitků a také spoustu pěkných cen.

Petrův zdar.
Aleš Haluska, člen odboru mládeže SÚS