Na setkání „s vodníkem“ při slavnostech v Rožmitálu přišlo přes 200 dětí

DSCN1438

V měsíci říjnu uspořádali rožmitálští rybáři, u příležitosti Myslivecko-rybářských slavností, náborovou vodnickou akci, kterou navštívilo přes 200 dětí. Slavnosti pořádalo město Rožmitál pod Třemšínem, i za podpory Středočeského kraje, firmy KAISER s.r.o., MO Rožmitál pod Třemšínem, Mysliveckého spolku Rožmitál p. Tř. a Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze.

DSCN1584Samotnou akci pak navštívilo přes dva tisíce lidí. K vidění byl výlov rybníka Sadoňský se dvěma zátahy, myslivecké troubení, ukázka vábení jelenů, ukázky práce sokolníka, výcvik loveckých psů, lesní pedagogika – naučný program Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze. Samozřejmě nechyběl prodej živých ryb a rybích i zvěřinových specialit.

DSCN1526Již tradičně proběhlo i rybářské pasování pozvaných hostů a naší rybářské kamarádky Nelinky Möllerové na rožmitálské rybáře.

Pro děti u stánku rybářského kroužku bylo připraveno mnoho soutěží a ukázek, např. nahazování na terče, vázání háčků, střelba ze vzduchovky, skákací hrad, ukázka živých ryb (které si děti mohly samy vylovit), DSCN1409ukázky rostlin a živočichů na kartičkách a plakátech, chytání umělých rybiček na háčky a také proběhlo vyhodnocení nejhezčího namalovaného rybářského obrázku, který děti malovaly v průběhu slavností.

Děti měly možnost vidět i samotný výlov a vše, co k rybářské práci při výlovu patří. Zaujala je i výstava DSCN1503dravých ptáků, které předváděl již zmíněný sokolník, měly možnost si je pohladit . Pro všechny děti bylo připraveno mnoho krásných dárků, které věnoval Středočeský územní svaz, který naši mládež velmi podporuje, za což moc děkujeme.

Celý den se dětem věnoval tým složený díky dobré spolupráci z vedoucích SÚS: předseda SÚS Dušan Hýbner, vedoucí odboru mládeže SÚS Jiří Eichler, děvčata z rožmitálského rybářského kroužku Eva Hofmanová, DSCN1536Jaroslava Nassová, Veronika Kapounová, Maruška Šourková, vedoucí mládeže z Berouna Václav Růžička a Jakub Jonáš, vedoucí mládeže z Březnice Julius Nass, rožmitálští rybáři Alexander Romanec, Michal Kašpar, Jiří Voříšek, Ing. ppl.Miloš Caisek a děti rožmitálského rybářského kroužku.

Všem moc děkujeme za jejich odvedenou práci pro děti.
Petrův zdar.
Aleš Haluska, vedoucí rybářského kroužku MO Rožmitál p. Třemšínem

DSCN1406 DSCN1410 DSCN1413 DSCN1414 DSCN1511 DSCN1521 DSCN1534 DSCN1577 DSCN1590