Monfišáci vyrazili závodit na Svatavu, ovládli kategorii benjaminů

Babí léto přináší do přírody spoustu nádherných barev. Tuto paletu nám rybářům doplňují překrásné barvy lipanů a na podzim do svatebního šatu oblečení pstruzi doplněni bílou rybou. Toto jsou nejobvyklejší obyvatelé krásné říčky Svatavy v západním cípu naší republiky. Je opravdovým klenotem uprostřed lidskou rukou vykutaných údolí západočeské uhelné pánve a za péči o ni patří poděkovat rybářům ze Sokolova.

20171014_090634Na této řece uspořádali naši přátelé ze sokolovského klubu Parmičky letošní poslední juniorský muškařský říční závod započítávaný do žebříčku. Blíží se konec sezony a s ním okamžik rozhodování o účastnících následujícího juniorského MS v Polsku, a tak se startovní listina zaplnila 36 jmény včetně 5 dívek, 10 benjaminů a všech favoritů na reprezentační dres.

DCIM100MEDIADJI_0053.JPGZvýšený průtok hodně změnil podmínky pro lov během závodu oproti letnímu tréninku. Bylo na každém, jak se s tím vypořádá. Ryby nestály na notoricky známých místech a ne každý je našel. Naši mladí Monfišáci tak, jako ve většině letošních závodů, měli volnější začátek a po sobotě moc důvodů k radosti nebylo. V neděli jsme útočili ze zadních pozic. Honzovi Burešovi k bedně chyběla pověstná jedna ryba z nevydařené soboty, kdy chytal na nejméně produktivním úseku, a jako jediný s tímto losem se dostal do top ten až na krásné 5. místo. Hned za 20171014_121744něj na šesté místo se propracoval Vítek Šindelář, který pro změnu využil podařený los a posunul se díky tomu v žebříčku na konec první desítky. Mezi dívkami nám udělal radost naše stálice Klárka Štěpánková a vybojovala krásné stříbro. Co naši nejmladší? Ti spolehlivě potvrdili, že ve své kategorii do 12 let dominují a obsadili první tři místa v pořadí David Sušil, Jonáš Včeliš a Zdeněk Dvořák.

20171015_160715Tentokrát jsme měli i zdatného pomocníka na břehu řeky. S náletovými dřevinami, které spolehlivě zachycují létající mušky závodníků po celý víkend statečně, jako BIO štěpkovač, bojoval můj roční amstaf Fík. Po závodě to na několika místech vypadalo, jako by tam prošlo stádo bobrů…

DCIM100MEDIADJI_0012.JPGCelkovým vítězem se stal náš bývalý člen Michal Melnar z Brna, na druhé místo poprvé v kariéře vyskočil Tomáš Glaesner z Prahy a třetí skončila Kristýna Záhořová z Parmiček Sokolov, která je obrovským překvapením, ale také velkou nadějí do nejbližších let.

DCIM100MEDIADJI_0008.JPGVšem organizátorům i přes drobný zádrhel s dvojím losováním moc děkuji za hezký víkend, rozumně zkrácený nedělní program s ohledem na školní povinnosti dětí a fyzické schopnosti řidičů a vynikající catering. Sylvo, Jano, Libuško, Pepo a Jirko moc díky (i vašim účastnícím se rodinným příslušníkům) patří moje poklona.

Za 14 dní na viděnou na Mistrovství ČR juniorů v jezerním muškaření na Poličce.

Roman Vlček, MK Monfish junior a MO Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

20171014_112640 20171014_122925 20171015_160436 DCIM100MEDIADJI_0055.JPG DCIM100MEDIADJI_0001.JPG