Mladí feedraři z Čelákovic si vyzkoušeli těžké závody na Slovensku

Malé shrnutí uplynulého víkendu, kdy se čtyři juniorští závodnici z ČRS MO Čelákovice v rybolovné technice feeder zúčastnili mezinárodního závodu SPORTS EUROPEAN FEEDER BROWNING CUP SLOVAKIA v Madunicích na řece Váhu.

Václav Špitálský a Aneta Špitálská startovali v hlavním dvoudenním závodu a Michal Zumr a Lukáš Kapusta startovali v přidruženém jednodenním závodu určeném pouze pro juniory a to SPORTS EUROPEAN KINDER FEEDER Browning CUP.

Do hlavního závodu bylo registrováno celkem 96 elitních závodníků z 12 evropských zemí a i k složitosti vody, na které se chytalo, bylo naším cílem alespoň ukázat, že i čeští junioři jsou schopni se takovéhoto závodu účastnit a nejen to, třeba i dobře zabodovat.

Toto se první den povedlo na výbornou, neboť Aneta Špitálská skončila ve svém sektoru na 7. místě a na krásném 49. místě celkově a Václav Špitálský se také neztratil a skončil na krásném 76. místě a tím si získali respekt, neboť se jednalo o nejmladší účastníky za poslední ročníky.

Druhý den také nedopadl špatně a Václav Špitálský si polepšil a to na celkové 69. místo a Aneta Špitálská bohužel výsledek z prvního dne neudržela a skončila na celkovém 72. místě, ale i tak je to úspěch, neboť se jedná o patnáctiletou dívku a nikdo ze závodníku nechtěl věřit, že si na takový to závod troufá.

Michal Zumr a Lukáš Kapusta nastoupili do svého závodu v kategorii U 15, kde bylo registrováno 36 závodníků až v neděli a také se jim vedlo velice dobře. Lukáš Kapusta si vychytal nádherné 5. místo, kdy od lepšího umístění jej dělilo pouze 20 g. Michal Zumr ale také zabodoval a celkově skončil na 12. místě.

Teď již víme, že se chceme účastnit i příštího ročníku 2019, kam určitě pojedeme.

Za závodní tým Kapříků Čělákovice trenér Václav Špitálský.