Letošní vodnický tábor je již minulostí…

V sobotu skončil letošní Vodnický tábor na Berounce v Roztokách. Jak jsme již informovali, na tábor, který byl vyprodán za 24 hodin, se sjelo 37 dětí z 12 organizací MO SÚS, ale i z organizací ÚSMP. O dětí se celý týden staralo 6 vedoucích a zdravotník a naši pozvánku na tábor přijala i Nella s maminkou.

Již v soboru večer se děti vrhly na první rybolov. Obdržely totiž návnady a nástrahy od společnosti Infinity Baits, a tak je musely hned vyzkoušet.  A celkem se dařilo. Již první večer se nachytalo několik perlínu, tloušťů, a i pár kapříků se podívalo na břeh. Dále pak děti obdržely kšiltovky a tričky s logem tábora, kluci v zelené barvě a holky v červené.

Nedělní odpoledne bylo věnováno přívlači. Po ranní rozcvičce, dopoledním chytání a dobrém obědě nás odpoledne navštívil Robert Anýž z Berouna, který dětem nejenže přivezl drobné ceny do závodů, ale hlavně jim přijel ukázat a představit přívlač. Děti nadšeně až do večeře zkoušely své přívlačové umění. Ale jelikož nás spalovalo úmorné vedro, mnoho z nich využilo možnosti koupání a osvěžení se v Berounce.

Po večeři opět zasedly k prutům a pokoušely se lovit uhoře a sumce, ten se bohužel nedostavil. Za to se Alexovi podařil kapřík přes 8 kg na velmi jemný feeder s 0,18 mm vlascem a zdolával ho více jak 30 minut. Téhož večera se ještě podívalo na břeh několik ostroretek a podouství, dokonce i okoun.

Pondělní dopoledne bylo zasvěcené plavané, které se ujal sám předseda Dušan Hýbner. Dětem připravil biče a pruty na splávky. A musím podotknout, že některé děti do konce tábora již nechytaly jinak než na bič. Na plavačku se především lovil tloušť, ouklej, plotice a podoustve, ale ulovil se i jelec jesen.

Odpoledne se i díky vedru děti koupaly a k rybolovu se dostaly až po večeři. Opět se ulovilo několik kapříku, plotic, podouství, ostroretek.

Úterý bylo již od rána velmi teplo a děti se koupaly už před obědem, ale i po obědě. Odpoledne nás navštívil Honza Seidl z MO Kladruby, a i on nám přivezl dárky pro děti. Díky odpolednímu vedru se děti dostaly k rybolovu až večer. Opět jsme líčili žížalky na uhoře a sumce a ani tentokrát nic.

Ve středu nás čekal výlet. Tentokrát jsme vyrazili do křivoklátských lesů, a to do lesního parku, který je určen k poznávání přírody a lesa zábavnou formou. Odpoledne po návratu na nás na břehu čekal Roman Srb a Petr Kabát, úspěšní středočeští feedraři, kteří rovněž přivezli dětěm kupu dárku do závodů. Dětem se věnovali po zbytek odpoledne, udělali jim přednášku o feederu, a pak děti jedno po druhém posadili na feedrovou bednu, aby si vyzkoušely lov touto oblíbenou metodou. I přes úmorné odpolední vedro se dětem dařilo lovit kapříky, podoustve, cejny, plotice ale i krásné dvě parmy, a mnoho dalších rybek. Večer byl na porgramu táborák s opékáním buřtů.

Ve čtvrtek od rána děti lovily na položenou. Dopoledne nás totiž přijeli navštívit Šárka Šafrová a Radek Loubka ze sekce položená SÚS. Našim táborníkům představili kaprařinu. Děti si vyzkoušely krmeni pomocí zakrmovací rakety a tzv. kobry. Naučily se základní návazce a mnoho dalšího.

Odpoledne se na děti přijel podívat i Tomáš Kočica, tiskový mluvčí Českého rybářského svazu a navečer poté Jožka Petráš, který dětem věnoval táborová trička a čepice, a Vladimir Krpeš ze Severočeského územního svazu. Oba nám přijeli pomoci s večerní bojovkou.

Děti po večeři dostaly volno s tím, že se mají připravit na bojovku, vedoucí navlékli masky ve stylu hororu, pomalovali se barvami, připravili indicie na soutěžní otázku a vyrazili na místa bojovky. Děti šly po skupinách a na stanovištích je čekala vždy za otázku jedna indicie. No, s dětmi jsme řádili až do půlnoci.

V pátek i díky bojovce byl posunut budíček až na půl 8. Hned po snídani proběhla příprava na páteční závody. Ty byly dvoukolové, po hodině a půl. Jedno kolo od 10:30, druhé kolo až po odpoledním koupání od 16 hodin do půl šesté. Po večeři proběhlo vyhlášení, kterého se zúčastnil hospodář místní organizace Křivoklát pan Andrle, ten dětem, které vyhrály přivezl krásné skleněné ryby.

Nejprve bylo vyhlášeno bodování úklidu pokojů, jen tři pokoje bez ztráty květinky vyhrály sladkou odměnu. Dále jsme vyhlásili soutěžní otázku, kterou kupodivu uhádli ti nejmenší a taktéž získali sladkou odměnu. A nyní již k vyhlášení výsledku, se 151 body vyhrála Eliška Hanyková, druhý byl Dušan Hýbner ml. a třetí Terka Smitková. Poté byli vyhlášení ostatní dle pořadí, které si mohli vylepšit poznáváním ryb.

Po vyhlášení měly děti volný večer, čehož většina využila k rybolovu, a tak se s námi přišel rozloučit berounský kapří mohykán s váhou přes 7 kg a šťastným lovcem byl Honza Beran.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, co se podíleli na přípravě a zdárném průběhu tábora, všem vedoucím, rodině pana Parožka, která nám poskytla zázemí na břehu Berounky, MO Křivoklát za úpravu břehů, všem návštěvám za dárky pro děti, společnosti Infinity Baits za návnady a nástrahy, prodejně U Habakuka v Berouně, která nás zásobila červíky a žížalkami a klukům z prodejny Mivardi v Praze za totéž.

Jiří Eichler, vedoucí tábora