Kotyho memoriál 2017

Vsichni

Sobotního rána 28. 10. 2017 se ještě před úsvitem sešlo na břehu řeky Blanice 19 rybářů z téměř celé České republiky, aby ve Vlašimi během společného závodu v přívlači uctili památku zesnulého kamaráda, rybáře, závodníka Petra Kotoučka. Řeka Blanice byla právě tím revírem, kde Petr Kotouček trávil nejvíce svůj volný čas s prutem v ruce.

VitezoveOrganizátoři závodu připravili zajímavou závodní trať na řece Blanici od Domu rybářů až k Čechovu. Několik kilometrů řeky bylo od ranních hodin až do pozdního odpoledne lemováno závodníky, kteří se pokoušeli o co nejvíce ulovených dravých ryb. Celý závod provázelo velmi chladné počasí a silný studený vítr, který ovšem závodníky neodradil od radosti z lovu a příjemné přátelské atmosféry. Rybám v řece špatné počasí také nijak výrazně nevadilo.

O dobré aktivitě ryb svědčí konečné výsledky. Všichni závodníci ulovili za celý den celkem 185 ryb. Nejlovenější rybou byl jelec tloušť  a okoun říční. Největším úlovkem byla štika  50 cm, kterou ulovil závodník Stanislav Komenda.

PoharyPřed 17. hodinou se sešli všichni závodníci k vyhlášení celkových výsledků. Na stupni vítězů stanul nejmladší závodník klání Filip Ráža z Plzně. Na 2.místě se umístil Jan Porhansl z organizace MO Kladruby a třetí místo obsadil Jan Filko.

Výsledky Kotyho memorial_2017

Závod Kotyho memoriál 2017 byl jedním z posledních závodů letošní rybářské sezóny a jednou z mála příležitostí k společnému setkání. Ovšem hlavním smyslem tohoto závodu bylo zavzpomínat na skvělého člověka a výborného rybáře Petra Kotoučka.

Patrik Truhlář, MO Vlašim