Druhé kolo krajského přeboru a divize ve feederu

Poslední prázdninový víkend patřil druhému kolu divize SÚS a krajskému přeboru SÚS ve feederu na atraktivním revíru Labe 19 v Sedlčánkách. I přes velmi deštivé počasí během pátečního tréninku se nakonec do druhého kola KP-SÚS přihlásilo víc soutěžících než na jaře.

7Po předminulém víkendu, kdy měli na stejné vodě divizi Pražáci a ryby byly při chuti, tak i my jsme se těšili na pořádné úlovky. Po propršeném pátku a sledování předpovědi počasí na víkend, se všichni, kteří nocovali na závodní trati, sešli ve stánku a probírali taktiku na nadcházející rybolovné klání.

V sobotu po zahájení a losování se všichni rozešli na své pozice. V průběhu přípravy už netrpělivě sledovali hodinky a očima posouvali ručičky vpřed, ať už to začne. Není se čemu divit. Po prázdninové pauze bez ryb všechny svrběly ruce. Ať už můžu nahodit.

8Padla dvanáctá hodina zazněl signál a všech 33 háčků s nástrahou letí vzduchem. Okamžitě po pár vteřinách přicházejí první záběry a zdolané ryby. V tu chvíli je jasné, že ryby i přes změnu počasí jsou při chuti a my se máme na co těšit. Navíc celé startovní pole mělo záběry celých pět hodin. Šlo jen o to, kdo to vydrží celý závod se 100 % soustředit na svou špičku a nepolevit.

V 17 hodin bylo dobojováno, na váhách se začínají objevovat první číslice – 12 850 g byla 9první váha, hned potom následovala 27 260 g a obsluha vah takto vytahané ruce už dlouho neměla, a to nemluvím o tom, že Milan Štěpnička spolu s Honzou Prepslem už měli za sebou vážení na rybníku Jelito, kde probíhal Pohár předsedy SÚS. Po konci vážení tak měli oba v rukou přes 460 kg ryb. Vyšel z toho skvělý průměr na závodníka 13 945 g.

Sobotní večer se jako vždy nesl v duch pohody. Probírání zvolené taktiky, jednotlivé dílčí postřehy z proběhlého kola a nejlepší taktiky na den následující. Debaty o zvolených taktikách občas někdo okořenil úsměvnou historkou z minulosti.

2Nedělní druhé kolo v podstatě kopírovalo to sobotní. Pár pozdravů, rychlá debata o průběhu soboty, průběžných výsledcích a počasí. Rychle vylosovat a hurá k prutům.

V pořadí čtvrtý nedělní signál značí začátek závodu. Opět všichni závodníci ihned připraveni k prvnímu náhozu a nedělní kolo začíná. Sobotní scénář se opakuje. Žádné nemilé překvapení v podobě menší aktivity ryb se nekoná. Ryby berou okamžitě. Řekl 4bych, že i víc než včera. Zvolená taktika všem funguje. Jen vydržet a soustředit se po celou dobu závodu. Nedělních pět hodin sice dvakrát naruší déšť, ale ani na jednu z proměnných to nemá vliv. Pátý signál značí pět minut do konce a celé startovní pole se snaží vydolovat poslední kusy ryb, aby byli lepší než ti ostatní. Signál číslo 6 je tady. Konec závodu. Nyní jsou na 10řadě opět vážní mistři Milan Štěpnička s Honzou Prepslem. I v neděli to pro ně byla velká dřina. Průměr na závodníka 14 805 g znamenal, že v druhém kole se nalovilo celkem 488 570 g ryb. Celkem pak kluci za víkend převážili a vrátili zpět do Labe 948,770 kg ryb.

Divize, KP 2. kolo 2017 – výsledky

Divize celkem 2017 výsledky

11Všem účastníkům letošní divize a krajského přeboru, pořadatelům, SÚS, MO Neratovice, MO Čelákovice a MO Český Šternberk děkujeme za účast a pomoc, stejně tak i všem ostatním, kteří se o letošní klidný chod soutěže  postarali.

Těšíme se vaši účast v následujícím roce 2018.

Petr Bromovský