Dětské rybářské závody a dětský den se Slonem

V sobotu 2. 6. pořádala naše MO Bělá pod Bezdězem již tradiční dětské rybářské závody a dětský den se Slonem u příležitosti mezinárodního dne dětí.

Dětské závody se těší obrovskému zájmu dětí, což dokazuje každoroční účast přes 80 závodníků. V letošním roce jich bylo přesně 83 a sjeli se z celého okresu, ale i vzdálenějších míst našeho kraje a přijeli i ze Severočeského kraje.

Závody byly odstartovány v 8.00 hodin a byly rozděleny na dva poločasy, s hodinovou přestávkou na občerstvení, ukončeny byly v 12.00 hodin.

Bodovala se každá ulovená ryba způsobem 1 cm = 1 bod. Většina mladých závodníků tak lovila na biče bílou rybu a bylo skutečně na co koukat.

V úlovcích převládala plotice, cejn, okoun, lín a ulovilo se i několik kapříků.

První tři závodníci ulovili za celé závody, které trvaly 150 minut přes pět metrů ryb, což dokazuje jejich velkou zručnost. Cen bylo díky výborné spolupráci MO s místními firmami a živnostníky tradičně mnoho, a tak nikdo neodešel s prázdnou.

A jak to vše dopadlo?

Vítězem závodů se stal Dušan Hýbner 904 cm, druhý byl Jiří Grégr 570 cm a třetí místo obsadil Vojtěch Hofman 481 cm. Nenechaly se zahanbit ani dívky, které obsadily hned čtyři pozice v první patnáctce.

Z 83 závodníků jich 69 ulovilo bodovanou rybu, což je úžasné. Vítěze dekoroval bělský vodník s čertem.

Po skončení závodů se od 13.30 proměnily břehy rybníku Slon v dětské hřiště, kde se děti účastnily za přítomnosti pohádkových bytostí soutěží v rybolovné technice, poznávačce ryb, nechyběly ani dovednostní disciplíny v podobě hodu na cíl, skákání v pytli, střelbě lukem, běhu, zatloukání hřebíků, atd.

Děti si vyzkoušely i výstroj a výzbroj hasičů, kteří na závěr dětem vyrobili pěnu, zajímavé bylo i vystoupení sokolníků. Po celé odpoledne poníci vozili děti na projížďkách v okolí rybníku, po jeho hladině zase děti v člunu převážel čert.

Po skončení a absolvování soutěží dostalo každé dítko od vodníka balíček cen a dobrot. I zde byla účast, vzhledem ke spoustě akcí v regionu, úžasná, když Slona navštívilo přes 200 dětí s rodiči.

Za rok na Slonu na shledanou.

Výbor MO Bělá pod Bezdězem