Čelákovický Den otevřených dveří navštívilo 61 dětí

122

Den otevřených dveří rybářů z Čelákovic navštívilo i přes rozmary počasí a občasné přeháňky 61 dětí společně s rodiči. K vidění toho bylo mnoho, moderní i historické rybářské vybavení, technika a mechanizace k údržbě revírů, náčiní k výlovů rybníků.

1Děti si také zasoutěžily v lukostřelbě, lovu dřevěných rybiček, házení na terč, v rybolovné technice. Za to dostaly malou odměnu, kterou zaslal odbor mládeže SÚS a připravila naše místní organizace.

41Dále zkoušely lovit pomocí biče a červíků rybky. Dařilo se! Chytaly se plotice, oukleje, perlíny a ostroretky a podoustvičky. Mimo jiné se mohly projet na člunu, který nám i s řidičem zapůjčil sousedící spolek vodních motoristů Čelákovice, za což jim děkujeme. Děti s rodiči se tak provezli po Labi.

Svézt se děti mohly na čtyřkolce, ti, kterým vyhládlo, se občerstvili opečenými buřtíky a malinovkou. Krásny den si užili všichni. A to nejdůležitější je, že se hned na místě do kroužku přihlásilo deset dětí.

96Děkujme Středočeskému územnímu svazu za podporu akcí pro děti.

Za MO ČRS Čelákovice Jiří Eichler