Čelákovická feederová líheň hlásí zlatý hattrick!!

Uplynulý víkend se konalo mistrovství ČR v disciplíně LRU Feeder, tentokrát pod záštitou předsedy SUS Dušana Hýbnera. Na závodní úsek do Brandýsa nad Labem dorazilo na 103 závodníků z celé ČR. Náš rybářský kroužek měl v závodním poli svůj tým, který zároveň reprezentuje na mistrovství Středočeský územní svaz.

feeder sus 1Čekal nás nelehký úkol, obhájit předloňské a loňské vítězství. A povedlo se! Po nelehké sobotě, kdy bylo docela teplo, svítilo sluníčko a ryba moc nebrala, přišla v neděli výrazná změna počasí s dopoledním deštěm a povedlo se nachytat velké množství ryb. Náš čelákovický tým rybářského kroužku Kapříků ve složení Lukáš Kapusta, Aneta Špitálská a Michal Zumr nás nezklamal. Obhájili jsme!!

obrazek 2.1Opět máme doma titul juniorského mistra republiky Lukáše Kapustu v LRU feeder v kategorii kadet. Navíc jsme získali i druhé místo, které zajistila Aneta Špitálská, ta si k tomu ještě přidala třetí místo celkově v Obrazek 2kategorii – ženy. Bohužel se nedařilo Michalovi Zumrovi, letos vyšel na prázdno a odnesl si bramborovou cenu.

Ani v kategorii juniorů jsme se neztratili a náš odchovanec Filip Vydra, který již chytá za profesionální stáj Rive, obhájil titul a veze domů zlato. To nás těší o to víc, že jsou vidět výsledky naší práce a naši odchovanci se dostávají dál do světa. Práce s mládeží má prioritu a právě takovéto úspěchy nás nabíjí do další práce. Je zřejmé, že soustavná práce s mládeží má výsledky na každé úrovni. obrazek 3

Nicméně je za tím spousty tvrdé dřiny, jak dětí při jejich přípravě, tak i vedoucích, kteří tomu věnují mnoho svého volného času. Zlatý hattrick je pro nás zároveň výzvou neusnout na vavřínech a šlapat do toho dál na plný plyn a dobře se připravit na další ročník. Děkujeme Středočeskému územnímu svazu za podporu a možnost jej reprezentovat.

Václav Špitálský, trenér závodního družstva

obrazek 4 obrazek 5