3. ročník Kotyho memoriálu 2018 vyhrál Oto Hlaváč

V sobotu 27. 10. 2018 se ještě před úsvitem u Blanice na louce v Březině sešlo 26 rybářů z téměř celé České republiky, aby ve Vlašimi během společného závodu v přívlači uctili památku zesnulého kamaráda, rybáře, závodníka Petra Kotoučka. Řeka Blanice byla právě tím revírem, kde Petr Kotouček trávil nejvíce svůj volný čas s prutem v ruce.

Organizátoři závodu připravili zajímavou závodní trať na řece Blanici od prádelny až daleko pod Čechov. Několik kilometrů řeky bylo od ranních hodin až do pozdního odpoledne lemováno závodníky, kteří se pokoušeli o co nejvíce ulovených dravých ryb.

Celý závod provázelo velmi chladné počasí a silný studený vítr, který ovšem závodníky neodradil od radosti z lovu a příjemné přátelské atmosféry. Špatné počasí se pořadatelé pokusili kompenzovat teplými nápoji a připraveným občerstvením.

O dobré aktivitě ryb svědčí konečné výsledky i to, že vítěz ulovil za 240 minut závodu 60 ryb, tedy jednu rybu každé 4 minuty!. Všichni závodníci ulovili za celý den celkem 509 ryb, většinou tloušťů.

Po 16. hodině se všichni sešli k vyhlášení celkových výsledků. Vítězem závodu se stal Oto Hlaváč z Mladé Boleslavi, který převzal putovní pohár věnovaný Petrovou rodinou. Na 2. místě se umístil Miroslav Leitl ze Staňkova a třetí místo obsadil Jiří Špáda z Mladé Boleslavi.

Výsledky Kotyho memoriál 2018

Závod Kotyho memoriál 2018 byl jedním z posledních závodů letošní rybářské sezóny a jednou z mála příležitostí k společnému setkání. Ovšem hlavním smyslem tohoto závodu bylo zavzpomínat na skvělého člověka a výborného rybáře Petra Kotoučka. Děkujeme všem závodníkům za nádherný závod se skvělou atmosférou a těšíme se další ročník!

Patrik Truhlář
ČRS, z.s., MO Vlašim