Středočechům se na MMiČR ve feederu dařilo, Kolínští šampiony v družstvech, Jaroslav Rajdl bronzový

„Feedraři“ mají za sebou vrchol sezóny v podobě Mezinárodního mistrovství České republiky v LRU Feeder 2017, které proběhlo ve dnech 9. a 10. září 2017 v Brandýse nad Labem na revíru Labe 18.

DSC_5380Vysoký počet účastníků – 103 jednotlivců a 34 tříčlenných týmů svědčí o velké popularitě závodu, což podporuje i fakt, že tentokrát byl závod pod záštitou Středočeského územního svazu ČRS a jeho garantem byl předseda SÚS ČRS pan Dušan Hýbner.

Závodní trať vedle krásné scenérie a diváků z protějšího břehu, byla rozdělena na 6 sektorů po 17 závodnících, kteří tvořili kategorie jednotlivců, tříčlenných týmů, juniorů, kadetů a žen.

DSC_5424A Středočeši na domácí vodě činili. Nejenže kralovali v mládežnických kategoriích (již jsme informovali), tak se jim dařilo i v závodě družstev dospělých, kde si mistrovský titul odnesli borci z MO Kolín, druzí pak skončili závodníci z MO Čelákovice. V kategorii jednotlivců se pak zaskvěl Jaroslav Rajdl z MO Malešov, jenž skončil třetí a bramborovou pozici bral kolínský Jiří Ludvík. Do první desítky jsme měli další tři závodníky.

DSC_5809Závod proběhl na velmi kvalitně zarybněném úseku Labe, rybám chutnalo, a tak se během závodu podařilo za obě kola nachytat úctyhodných 2 395,86 kg. V úlovcích převažovaly plotice, cejnek, skalák, podoustev a cejn většinou ve středních a menších velikostech. Rekordmanem letošního závodu se stal Petr Bromovský z MO Český Šternberk, který v sobotním kole vylovil krásných 38,85 kg.

Na cenách se nešetřilo a pořadatelům se povedlo zajistit opravdu skvělé ceny od sponzorů Rive ČR a LK Baits – Drennan, za což oběma patří velké poděkování, neboť DSC_5798první tři závodníci v každé kategorií odjížděli domů s pořádným nákladem navíc, a to včetně krásných pohárů.

Přátelská atmosféra provázela i slavnostní vyhlášení výsledků, kde ti nejlepší závodníci byli za své výkony odměněni obrovským aplausem, skvělými cenami a poháry z rukou předsedy SÚS Dušana Hýbnera.

Poděkování patří všem závodníkům za přístup k závodu, MO ČRS Brandýs nad Labem/Stará Boleslav za zapůjčení revíru a pomoc při přípravě závodu, předsedovi SÚS ČRS Dušanu Hýbnerovi za pomoc, garanci závodů a předání cen vítězům, stejně tak i všem ostatním, kteří se o letošní klidný chod akce postarali.

Výsledky jednotlivých kategorií:

DSC_5270Jednotlivci

Mistr ČR V LRU Feeder 2017: Stanislav Polívka, MO Litoměřice
vicemistr ČR V LRU Feeder 2017: Ondřej Hájek, MO Vysočany
2. vicemistr ČR V LRU Feeder 2017: Jaroslav Rajdl, MO Malešov

Tříčlenná družstva:

Mistr ČR V LRU Feeder 2017
Kaprňák feeder team – MO Kolín ve složení Havlíček Petr, Poskočil Petr, Ludvík Jiří

Vicemistr ČR V LRU Feeder 2017
RIVE Feederboys.cz – MO Čelákovice ve složení Roman Srb, Filip Vydra, František Koubek

2. vicemistrem ČR V LRU Feeder 2017
Tubertini A – MO ČRS Praha 4 Pankrác ve složení Pavel Velebný, Petr Štětina, Jaroslav Kameník